X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dziesięć słów Jana Pawła II". Weź udział w internetowej ankiecie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 15:10
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl i Pallotyński Sekretariat Misyjny zorganizowali ogólnopolską akcję "Dziesięć słów Jana Pawła II". Na stronie www.dekalogjp2.pl stworzono ankietę dotycząca nauczania papieża.
Częstochowa 15.08.1991. Jan Paweł II podczas IV pielgrzymki do Polski
Częstochowa 15.08.1991. Jan Paweł II podczas IV pielgrzymki do PolskiFoto: PAP/Jan Morek
Jan Paweł II PAP 1200.jpg
Siedem lat temu Jan Paweł II został ogłoszony świętym Kościoła katolickiego

- Okazją jest 30. rocznica czwartej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski - mówi ks. Jerzy Limanówka, sekretarz ds. Misji pallotyńskiej prowincji Chrystusa Króla. - To była jego pierwsza pielgrzymka po obaleniu komunizmu i mógłby to być taki triumfalny pochód przez Polskę, bo przecież wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z jego roli w przemianach ustrojowych, a tymczasem papież skupił się na dziesięciu przykazaniach - zaznacza ks. Jerzy Limanówka.

Posłuchaj
00:22 ks Jerzy Limanówka 1.mp3 Ksiądz Jerzy Limanówka o 4 pielgrzymce Jana Pawła II (IAR)

- Każdy, kto wejdzie na stronę www.dekalogjp2.pl będzie mógł wybrać - jego zdaniem - najważniejsze sentencje Jana Pawła II - dodaje  sekretarz ds. Misji pallotyńskiej prowincji Chrystusa Króla. - Z każdego przemówienia papieża dotyczącego wybranego przykazania wybrałem kilka cytatów - użytkownik wybiera ten, który jego zdaniem jest najważniejszy. Do tego przy każdym przykazaniu są odnośniki do pełnych tekstów przemówień papieskich i nagrań wideo - wyjaśnia inicjator ankiety.

Posłuchaj
00:20 ks Jerzy Limanówka.mp3 - Każdy, kto wejdzie na stronę www.dekalogjp2.pl będzie mógł wybrać - jego zdaniem - najważniejsze sentencje Jana Pawła II - zaznacza ks. Jerzy Limanówka (IAR)

Czytaj także:

Czwarta pielgrzymka Ojca Świętego do Polski odbyła się w dwóch etapach 1-9 czerwca oraz 13-16 sierpnia 1991. Podczas pielgrzymki, która odbyła się w dniach 1-9 czerwca 1991 roku Jan Paweł II podkreślał, że demokracja musi się opierać na dekalogu, oraz że w imię wolności nie można omijać przykazań. Organizatorzy ankiety zapowiadają, że na podstawie jej wyników powstanie przesłanie Jana Pawła II na dziś i zostanie opublikowane przez patronów medialnych akcji. Dodatkowo każdy uczestnik ankiety otrzyma prezent w postaci publikacji poświęconej Janowi Pawłowi II.

nt

Czytaj także

Siódma rocznica wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 05:45
27 kwietnia 2014 roku wraz z papieżem z Polski kanonizowany został Jan XXIII. Na uroczystości do Watykanu zjechało 800 tysięcy wiernych z całego świata, prezydenci, premierzy oraz oficjalne delegacje z prawie stu krajów, przedstawiciele innych wyznań i religii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

16 lat od pogrzebu Jana Pawła II. Miliony wiernych z całego świata żegnały papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 06:00
- Miłość do Chrystusa była siłą przeważającą u naszego umiłowanego Ojca Świętego. Ten, kto widział go modlącego się, kto słyszał, jak przemawiał, wie o tym - mówił w czasie mszy pogrzebowej kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieczór z historią": św. Jan Paweł II i rola wiary w historii RP

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 06:30
Wiosna co roku upływa nam pod znakiem śp. Jana Pawła II, papieża Polaka. 2 kwietnia - to rocznica Jego śmierci, 18 maja - data urodzin... Pamiętnego 13 maja 1981 roku - po zamachu Ali Agcy na placu św. Piotra w Rzymie - na chwilę stanęły serca chrześcijan na całej kuli ziemskiej. A do tego 14 kwietnia przypada umowna rocznica Chrztu Polski.
rozwiń zwiń