X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bp Wielikolsielec: wkrótce 30. rocznica odnowienia Kościoła na Białorusi przez św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 16:20
O zbliżającej się 30. rocznicy odnowienia struktur Kościoła katolickiego na Białorusi mówił w czasie mszy w kościele katedralnym w Mińsku administrator apostolski archidiecezji mińsko-mohylewskiej biskup Kazimierz Wielikosielec. 
IV pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski, 19 czerwca, 1316 sierpnia 1991 roku
IV pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski, 1–9 czerwca, 13–16 sierpnia 1991 rokuFoto: PAP/Jan Morek

 

białoruś 1200 Protest Mińsk free białoruś
"Reżim czuje zwierzęcy strach, wie, że ryzykuje". Białoruski publicysta o akcji antypolskiej

Biskup Kazimierz Wielikosielec przypomniał, że 13 kwietnia 1991 roku święty Jan Paweł II odnowił struktury kościelne w niepodległej Białorusi.

- To było możliwe dzięki odwadze wiernych i księży naszej ziemi, którzy w czasach prześladowań nie tracili nadziei w Boga i zachowali oraz przekazali wiarę w Boga następnym pokoleniom - powiedział administrator apostolski.

Biskup Kazimierz Wielikosielec przypomniał wiersz znanej białoruskiej poetki Łarysy Hienijusz. - Niech nie zagaśnie prawda w naszym społeczeństwie. Niech prawda wiary zawsze będzie w naszym sercu, w naszym domu i na naszej ziemi - powiedział hierarcha.

Biskup Kazimierz Wielikosielec pozdrowił również wyznawców prawosławia, którzy w tym roku Wielkanoc będą świętować 2 maja.

Liturgię Wigilii Paschalnej transmitował pierwszy program białoruskiej telewizji.

IAR/

Czytaj także

"Łukaszenka to mentalny Sowiet, szuka wrogów na zewnątrz". "Politico" o grze kartą Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:35
Aleksander Łukaszenka gra na Białorusi kartą Polski i zaostrza napięcia z Warszawą - pisze "Politico", wskazując, że jest to strategia tworzenia "zewnętrznego wroga". Portal wskazuje, że autorytarny przywódca Białorusi wykorzystuje organy ścigania przeciwko przywódcom niewielkiej mniejszości etnicznej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawa mniejszości muszą być przestrzegane". Apel komisarza UE ws. Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 18:43
Unijny komisarz do spraw sąsiedztwa i rozszerzenia zaapelował o uwolnienie działaczy Związku Polaków na Białorusi, aresztowanych przez reżim w Mińsku. Wskazał na "niedopuszczalne traktowanie przedstawicieli mniejszości polskiej przez białoruskie władze".
rozwiń zwiń