X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Budowanie wspólnoty". Michał Senk o działalności Centrum Myśli Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 22:05
- Staramy się nie tylko pokazywać wydarzenia sprzed lat, ale zadawać sobie pytania, co tworzy naszą wspólnotą obecnie, gdzie i w jaki sposób budujemy hierarchię naszych wartości - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: shutterstock.com/Gasper Furman

16 lat temu w Watykanie zmarł Karol Wojtyła; 16 października 1978 r. wybrany na papieża, przyjął imię Jana Pawła II (1978-2005); arcybiskup metropolita krakowski, kardynał; beatyfikowany w 2011 r., kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.

jan paweł II free 1200
16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Ambasador RP w Watykanie: przywrócił nam godność

Michał Senk wspominał emocje, jakie towarzyszyły wydarzeniom sprzed 16 lat. - Wielu ludzi podejmowało różne zobowiązania, również dotyczące samych siebie. Tego że ich życie ma wartość zobowiązania, by dobrze, pięknie żyć. To było również wezwanie Ojca Świętego - mówił gość audycji.

- Inny ważny obszarem doświadczeń, jest to, co pokazują badania, że od momentu fenomenu Solidarności z lat 80. jest to najsilniej przeżywany wymiar wspólnotowy. Dla kolejnego pokolenia to właśnie odejście Ojca Świętego i poczucie wspólnotowości jest jednym z najsilniejszych przeżyć w przestrzeni publicznej - zaznaczył.

Jak podkreślał gość audycji, Centrum Myśli Jana Pawła II podejmuje tematy, których celem jest budowanie wspólnoty. -  Podejmujemy tematy, które na początku mogą wydawać się zbyt abstrakcyjne czy metaforyczne jak "praca, pokój, apokalipsa". Praca - nie tylko dlatego, że był to ważny temat dla Jana Pawła II, który napisał encyklikę dotyczącą tego tematu (…) Również teraz, w momencie pandemii, przeżywamy zmianę w tym obszarze - przypominał.

- Podejmujemy te działania nie po to, by krytykować czy grozić palcem, ale by pokazywać rzeczy, które dzieją się tu i teraz i próbować  się zastanowić jak chcemy na nie odpowiedzieć, co jest dla nas najważniejsze. Ta wspólnota wartości wydaje  się być dla nas kluczowa, ale buduje się nią także przez dyskusję, debatę, również ścieranie się poglądów. To staramy się zagwarantować - dodał Michał Senk. 

Więcej w zapisie audycji

Czytaj także: 

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Goście: Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II

Data emisji: 02.04.2021

Godzina emisji: 21.33

PR24/ka

Czytaj także

"Jest przed nami ogromna powinność". Ks. prof. Robert Skrzypczak o propagowaniu dorobku Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:26
- Powinniśmy nauczanie, charyzmę, ale i świadectwo tamtej epoki przekazywać następnym pokoleniom - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Robert Skrzypczak w 16. rocznicę śmierci Jana Pawła II.
rozwiń zwiń