X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"16 lat temu odszedł największy Polak w historii". Premier oddał hołd Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 13:42
Premier Mateusz Morawiecki postawił znicze pod Krzyżem Papieskim na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. "16 lat temu odszedł największy Polak w historii" - powiedział szef rządu.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe
Jan Paweł II NAC 1200.jpg
16. rocznica śmierci Jana Pawła II. "Wołam ja, syn polskiej ziemi"

"Zawsze będziemy tęsknić do Jego dobra, humoru, skromności przy jednoczesnej wielkiej mądrości. Święty Karolu Wojtyło, Ojcze Święty, dziękujemy za wszystko" - napisał na Facebooku w rocznicę śmierci Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II - premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

16 lat temu w Watykanie zmarł Karol Wojtyła. 16 października 1978 r. został wybrany na papieża, przyjął imię Jana Pawła II sprawując urząd do śmierci w 2005 r. Był arcybiskupem metropolitą krakowski, kardynałem.

Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu niepochodzącym z Włoch. W 2014 roku Jan Paweł II został kanonizowany przez papieża Franciszka.

Papież-Polak pielgrzymował do swojej ojczyzny osiem razy. Zawsze pokazywał swoje wzruszenie, podkreślał podniosłość spotkań z rodakami. 

Zobacz serwis specjalny poświęcony I pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny.

pg

Czytaj także

Grzegorz Polak o atakach na Jana Pawła II: jesteśmy mistrzami świata w rzucie oszczerstwem i niszczeniu autorytetów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 15:07
- Jan Paweł II może być jednym z ostatnich wielkich autorytetów - mówi wicedyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Grzegorz Polak. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl odniósł się do dyskusji o zasługach i domniemanych winach papieża Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petycja w obronie pamięci Jana Pawła II. Ordo Iuris reaguje na ataki na papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 12:11
- Lista zasług św. Jana Pawła II jest niewyczerpana i wszyscy jesteśmy Mu winni wdzięczność za Jego odwagę, mądrość i nieustającą walkę o wolność i godność ludzi na całym świecie - napisali twórcy petycji w obronie Jana Pawła II.
rozwiń zwiń