X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Ambasador RP w Watykanie: przywrócił nam godność

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 12:25
W przypadającą dziś 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II ambasador Rzeczpospolitej przy Watykanie Janusz Kotański wraz z małżonką złożyli wieniec przy grobie papieża-Polaka w bazylice watykańskiej. 
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: giulio napolitano/Shutterstock.com

Uroczystość miała bardzo kameralny charakter. Udział w niej wzięło kilka osób.

Jan Paweł II shutterstock 1200.jpg
16 lat temu odszedł Jan Paweł II. Świat się na chwilę zatrzymał

Przy grobie św. Jana Pawła II został złożony wieniec biało-czerwonych róż i goździków, przepasany biało-czerwoną szarfą. Po ceremonii ambasador Kotański w rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że godność, z jaką papież-Polak znosił swoją chorobę nabiera szczególnej wagi dziś, podczas pandemii.

- Święty Jan Paweł II przywrócił Polakom godność. Przypomniał im dekalog i słowa błogosławieństw. Dał im wolność. Chory, umierający człowiek pokazał nam, jak przyjmować godnie śmierć i cierpienie - mówił ambasador.


Posłuchaj
00:54 10996377_1.mp3 W16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II ambasador RP przy Watykanie złożył wieniec przy jego grobie. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Dziś po południu w polskim kościele św. Stanisława w Rzymie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W związku z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II ks. ksiądz Mateusz Gardziński napisał rozważania na podstawie tekstów papieża-Polaka.

Zobacz serwis poświęcony 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża:

src="http://static.prsa.pl/b6ddb546-4b99-4821-a5b8-58b852e8eee3.file"

  kmp

  Czytaj także

  "Ten, kto kwestionuje świętość Karola Wojtyły, nie wie co mówi". Kard. Ruini odpowiada krytykom papieża

  Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 19:50
  W trwającej w mediach we Włoszech i innych krajach dyskusji wokół raportu Watykanu na temat ukaranego za pedofilię byłego kardynała Theodore’a McCarricka i roli otoczenia Jana Pawła II w obronie polskiego papieża stanowczo wystąpił włoski kard. Camillo Ruini.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Rok Rodziny "Amoris laetitia". Tomasz Rowiński: adhortacja jest ciągle rodzajem rany w Kościele

  Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 19:44
  - Największe zainteresowanie wzbudził punkt który, jak wtedy interpretowano, miał zmienić nauczanie Kościoła dotyczące dopuszczania do komunii świętej rozwodników będących w nowych związkach. Później papież potwierdził tę interpretację w liście do episkopatu Argentyny i ta sprawa nieco przycichła. W dalszym ciągu jest to pewien rodzaj rany, która jest wewnątrz Kościoła - powiedział Tomasz Rowiński, redaktor naczelny portalu Christianitas.
  rozwiń zwiń