X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Szczerski kandydatem na ambasadora RP przy ONZ w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 12:40
W środę 12 maja sejmowa komisja spraw zagranicznych zaopiniuje kandydaturę obecnego szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztofa Szczerskiego na ambasadora RP - wynika z planu posiedzenia komisji opublikowanego na stronie internetowej Sejmu.
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

W związku z zamiarem mianowania pana Krzysztofa Szczerskiego Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym - Stałym Przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku uprzejmie proszę Pana Przewodniczącego o wyznaczenie spotkania opiniującego kandydata z Komisją Spraw Zagranicznych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - wskazano w piśmie szefa MSZ Zbigniewa Raua skierowanym do szefa komisji Marka Kuchcińskiego (PiS).

mid-21503137 (1).jpg
Szczerski: obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 maja to pokaz solidarności i jedności regionu

Jak wynika z planu obrad Komisji zamieszczonych na stronie internetowej Sejmu, komisja zaopiniuje kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego na posiedzeniu 12 maja.

Obecnie ambasadorem RP przy ONZ w Nowym Jorku jest Joanna Wronecka, która pełni swoją funkcję od 2017 r. Zgodnie z postanowieniem prezydenta z 25 lutego Wronecka zostanie odwołana z dniem 31 maja b.r. Wiosną tego roku sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powołał ją na stanowisko specjalnego koordynatora ONZ ds. Libanu.

O tym, że prezydencki minister jest rozpatrywany jako kandydat na ambasadora Polski przy ONZ w Nowym Jorku pisał w ostatnich tygodniach "Dziennik Gazeta Prawna". Podobne doniesienia pojawiły się również na portalu Onet.

Czytaj także:

Krzysztof Szczerski w latach 2017-2021 pełnił funkcję szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Od kwietnia 2021 r. jest szefem Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP. W 2019 r. premier Mateusz Morawiecki ogłosił go jako kandydata Polski na stanowisko komisarza Unii Europejskiej, jednak prezydencki minister zrezygnował wówczas, gdy zaproponowana została mu funkcja komisarza UE ds. rolnictwa.

Krzysztof Szczerski jest profesorem nauk społecznych, wykładowcą akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizuje się w polityce europejskiej, współczesnych systemach politycznych i administracji publicznej. 

nt

Czytaj także

Szczerski: popieramy działania USA w związku z agresywną polityką Rosji

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:31
Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski oświadczył, że Polska popiera działania USA w związku z agresywną polityką Rosji na arenie międzynarodowej. "Zjednoczeni jesteśmy silni!" - napisał na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kompromitacja praworządności". Szczerski o działaniach Bodnara ws. zakupu Polska Press przez PKN Orlen

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 10:24
- To, co uczynił pełniący obowiązki RPO Adam Bodnar, jeśli chodzi o decyzję ws. zakupu Polska Press przez PKN Orlen kompromituje praworządność - ocenił w piątek w Programie 1 Polskiego Radia szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja polityczna nie jest bezpieczna". Szczerski o relacjach rosyjsko-ukraińskich

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 14:26
- W każdej chwili możemy mieć do czynienia z kolejnym konfliktem rosyjsko-ukraińskim - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski. Ocenił, że "my mamy silne gwarancje sojusznicze, armie sojusznicze w Polsce, więc jesteśmy bezpieczni, ale sytuacja polityczna nie jest bezpieczna".
rozwiń zwiń