X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent podczas Kongresu 590: znakomite wyniki w produkcji i eksporcie to zasługa polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:10
- Znakomite wyniki w zakresie produkcji i eksportu to zasługa polskich przedsiębiorców, nasze firmy z powiedzeniem konkurują na światowych rynkach, także w sferze nowych technologii - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, otwierając Kongres 590 poświęcony m.in. zdrowiu, ekologii i gospodarce.
Andrzej Duda podczas otwarcia Kongresu 590
Andrzej Duda podczas otwarcia Kongresu 590Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Jestem głęboko przekonany, że w naszej walce z pandemią zbliżamy się do momentu, gdy będziemy mogli zacząć przywracać normalne funkcjonowanie branż, których działalność ze względów pandemicznych została ograniczona lub wręcz zawieszona - powiedział Andrzej Duda, otwierając dwudniowy Kongres 590, zorganizowany w tym roku w formule hybrydowej. Prezydent objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Posłuchaj
00:33 11059855_1.mp3 Prezydent A. Duda: polskie firmy z powodzeniem konkurują na światowych rynkach

 farma wiatrowa offshore energia odnawialna free shut 1200.jpg

Forum 590: morska energetyka wiatrowa – szanse i zagrożenia dla polskich firm

"Nowe wyzwania"

Andrzej Duda stwierdził, że pandemia postawiła przed nami nowe wyzwania i zmieniła obraz światowej gospodarki. Mówił, że dzięki tarczom antykryzysowym udało się uratować miliony miejsc pracy w Polsce i utrzymać bezrobocie na najniższym poziomie w Unii Europejskiej. - Ale to zasługą polskich przedsiębiorców są znakomite wyniki w zakresie produkcji i eksportu. Polskie firmy z powiedzeniem konkurują na światowych rynkach, coraz częściej także w sferze nowych, zaawansowanych technologii. Ekspansja polskich firm od początku stanowi istotny element mojej prezydentury - zapewnił. - Chcę w tym miejscu jasno zadeklarować, że będę nadal działał na rzecz polskich przedsiębiorstw, wspierając polskie inwestycje i polski eksport - dodał prezydent.

Czytaj również:

Piąta edycja Kongresu 590 koncentruje się na pięciu obszarach tematycznych: bezpieczeństwu zdrowotnym i ekologii, społeczeństwie, gospodarce, eksporcie i ekspansji gospodarczej oraz infrastrukturze. W ciągu dwóch dni kongresu jednocześnie na trzech scenach odbędzie się przeszło 50 paneli dyskusyjnych.

PAP/dz

Czytaj także

Wiceszef MSZ: pandemia okazała się także szansą dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:50
- W trakcie ostatnich 12 miesięcy wykorzystaliśmy - myślę tu o wszystkich sektorach polskiej gospodarki - nieoczekiwane szanse, które pojawiły się wraz z tym potężnym wyzwaniem, jakim jest pandemia. Wskaźniki polskiego eksportu pokazują, że mocno przyspieszyliśmy w tym zakresie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje Kongres 590. Wśród zagadnień: gospodarka, ekologia, społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 17:40
Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia; społeczeństwo; gospodarka; eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura - to główne tematy rozpoczynającego się w środę dwudniowego Kongresu 590, na który zaplanowano kilkadziesiąt paneli i debat z udziałem m.in. ekspertów z różnych dziedzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski miks energetyczny. Odnawialne źródła energii wypierają węgiel

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:00
"Polityka energetyczna Polski do 2040 r." (PEP2040) to najnowsza strategia rządowa, która stanowi jasną wizję rozwoju Polski w zakresie transformacji energetycznej, tworząc podstawę wydatkowania środków unijnych związanych z sektorem energii. - Przed nami wyzwanie, jakim będzie zbudowanie nowego systemu energetycznego w najbliższych dwóch dekadach - podkreśla minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Polityka energetyczna Polski jest jednym z tematów trwającego właśnie Kongresu 590.
rozwiń zwiń