X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: do 2030 roku chcemy 30 proc. energii elektrycznej produkować z OZE

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:42
Prezydent Andrzej Duda deklaruje zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii do ponad 30 procent. Według prezydenta, który przed szczytem klimatycznym spotkał się z dziennikarzami, taki cel to perspektywa najbliższej dekady.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański
andrzej duda 1200 free tt.jpg
Prezydent weźmie udział w amerykańskim szczycie klimatycznym. "To pokazuje, że dla USA nasza część Europy się liczy"

W kontekście zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii Andrzej Duda mówił o dynamicznym rozwoju fotowoltaiki. Jak zaznaczył, w 2019 roku Polska była na piątym miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy fotowoltaiki. - Na koniec 2019 roku w Polsce funkcjonowało 155 tysięcy 228 mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 1 GW. I ten kierunek jest podtrzymywany, widać jak dynamicznie ten aspekt rozwijamy. Generalne założenie jest takie, że chcemy do 2030 roku osiągnąć poziom ponad 30 procent energii ze źródeł odnawialnych - zadeklarował prezydent.

Posłuchaj
00:15 Duda IAR 1.mp3 Prezydent: chcemy ograniczać emisję (IAR)

Czytaj również:

Prezydent Polski zaproszony na szczyt klimatyczny

W listopadzie ubiegłego roku Główny Urząd Statystyczny podał, że produkcja energii elektrycznej z OZE w 2019 roku stanowiła 15,5 procent produkcji ogółem.

W piątek prezydent Andrzej Duda zabierze głos podczas szczytu klimatycznego organizowanego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wśród 40 przywódców uczestniczących w wideospotkaniu, polski prezydent jest jedynym reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej.

Posłuchaj
00:27 Duda IAR 2.mp3 Prezydent o produkcji energii jądrowej w Polsce (IAR)

jmo

Czytaj także

Fake news o zagrożeniu radiologicznym w Polsce. Prof. Reginia-Zacharski: to element wojny hybrydowej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 15:52
- Wojna informacyjna (...) toczy się bez ustanku. W związku z tym tego typu wydarzenia oczywiście w jakiś tam sposób się kumulują w sytuacjach, w których pojawiają się wątki istotne. A bez wątpienia temat energetyki w ogóle i energetyki nuklearnej, jest wątkiem szalenie istotnym - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, odnosząc się do fałszywych informacji o zagrożeniu radiologicznym w kontekście planów budowy elektrowni jądrowej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sasin o restrukturyzacji energetyki: bez tego Polska utraciłaby niezależność

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 08:10
- Nie dziwię się entuzjazmowi inwestorów, ta decyzja da spółkom energetycznym, spółkom skarbu państwa nowe życie i nadzieję na rozwój - powiedział o reakcji rynku na decyzję o restrukturyzacji państwowych spółek energetycznych w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń