X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Zacharki. Prezydent odznaczył pośmiertnie wicestarostę tatrzańskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:21
Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski wicestarostę tatrzańskiego Jerzego Zacharkę. Samorządowiec, współtwórca zakopiańskiej Solidarności zmarł w niedzielę w wieku 70 lat. Chorował na COVID-19.
Jerzy Zacharko, wicestarosta tatrzański
Jerzy Zacharko, wicestarosta tatrzańskiFoto: twitter.com/PiotrGlinski

Odznaczenie za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej wręczył rodzinie podczas uroczystości pogrzebowej w Zakopanem zastępca szefa kancelarii prezydenta Piotr Ćwik.

1200.jpg
Nie żyje prof. Edward Włodarczyk, były rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Miał 75 lat

Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski skierował okolicznościowy list, w którym przypomniał, że Jerzy Zacharko przez 40 lat angażował się w sprawy społeczne, od czasów powstania Solidarności w Zakopanem.

- Najpierw pracował w Spółdzielni Spożywców Społem w Zakopanem, gdzie współorganizował Komitet Organizacyjny Solidarności, a w 1980 roku został przewodniczącym Komitetu, a następnie wiceprzewodniczącym Krajowej Komisji Koordynacyjnej Solidarności pracowników Społem. Był działaczem opozycyjnym w czasach PRL, a po wprowadzeniu stanu wojennego Jerzy Zacharko został internowany. Drukował podziemne wydawnictwa. W 1989 roku zostało wiceprzewodniczącym Tymczasowej Komisji Miejskiej NSZZ Solidarność. Trudno opisać jak wiele zawdzięczamy panu Jerzemu - odczytano w liście abp. Jędraszewskiego.

Czytaj także:

Obecny na uroczystości pogrzebowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał zasługi Jerzego Zacharki, w tym jego starania o odkupienie Polskich Kolei Linowych przez PFR.

- Pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek niezwykle prawy, dobry ojciec, mąż, przyjaciel, działacz społeczny i samorządowy, a przede wszystkim jako człowiek wielkiego serca i szlachetności - żegnał zmarłego starosta tatrzański Piotr Bąk.

Jerzy Zacharko w latach 2001-2006 był wiceburmistrzem Zakopanego, a od 2014 r. pełnił funkcję wicestarosty tatrzańskiego. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

bf

Czytaj także

Nie żyje poseł PO Anna Wasilewska. Znamy datę i miejsce pogrzebu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:47
Pogrzeb zmarłej we wtorek poseł Anny Wasilewskiej odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia, o godz. 12 na cmentarzu w Dywitach koło Olsztyna - poinformował szef warmińsko-mazurskich struktur PO Jacek Protas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka. "Współpraca z Bregovicem pokazała go w nowym świetle"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 12:19
- Bardzo cieszyłem się z tego, że po tym projekcie Krzysztof rozszerzył grono swoich sympatyków, rozszerzył grono fanów. Dzięki tym występom trafił do jeszcze szerszej publiczności. Zaczęły powstawać nowoczesny utwory, które pokazały go w nowym świetle - powiedział o swoich wspomnieniach z Krzysztofem Krawczykiem i jego współpracy z Goranem Bregovicem Marek Kościokowski, kompozytor. Gościem audycji "Weekend kulturalny" był także Jakub Marcinowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skończyła się pewna epoka". Ryszard Poznakowski o śmierci Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 14:25
- Jego fenomen polegał na ponadczasowości dokonań artystycznych, był artystą życia, artystą kilku pokoleń. Wszyscy odkrywali w jego interpretacjach cząstkę siebie, i tak będzie dalej - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, kompozytor, przyjaciel Krzysztofa Krawczyka.
rozwiń zwiń