X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje prof. Edward Włodarczyk, były rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Miał 75 lat

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:59
Zmarł były rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Edward Włodarczyk – poinformowała PAP w środę rzeczniczka uczelni Agnieszka Lizak. Historyk miał 75 lat.
Prof. dr hab. Edward Włodarczyk
Prof. dr hab. Edward WłodarczykFoto: PAP/Marcin Bielecki

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego w latach 2012-2020 prof. dr hab. Edward Włodarczyk. Straciliśmy wysoko cenionego Naukowca, doskonałego Nauczyciela i Przyjaciela wielu z nas" – napisano w środę na stronie internetowej uczelni.

Urodzony 5 października 1946 r. w Gilowie Edward Włodarczyk ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obronił pracę magisterską, a w 1977 r. dysertację doktorską "Wielki przemysł Szczecina w latach 1850-1914". Na tej samej uczelni w 1988 r. zamknął przewód habilitacyjny. Tematem jego rozprawy habilitacyjnej był "Rozwój gospodarczy miast portowych pruskich prowincji nadbałtyckich w latach 1808-1914". Tytuł profesora nauk humanistycznych uzyskał w 1999 r., a w 2001 r. - stanowisko profesora zwyczajnego.

Od 1969 r. zawodowo związany był ze Szczecinem – wtedy rozpoczął pracę w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. Z Uniwersytetem Szczecińskim związany był od 1992 r., pracę rozpoczął tam na stanowisku profesora US w Zakładzie Historii Nowożytnej XVI-XVIII w.

Autor licznych publikacji naukowych

W latach 1996-2002 był dziekanem Wydziału Humanistycznego, a następnie od 2002 do 2008 r. dyrektorem Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych.

W latach 2008-2012 pełnił funkcję prorektora ds. kształcenia Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2012 r. został rektorem uczelni, a w 2016 r. został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję. Jego następcą w ub.r. został prof. Waldemar Tarczyński.

W publikacjach naukowych skupiał się przede wszystkim na dziejach przemysłu i procesie industrializacji w XIX-wiecznych Niemczech, dziejach miast (głównie portowych) w XIX i XX w. oraz na dziejach polityki i gospodarki morskiej Prus, a także – w mniejszym stopniu – Polski w XVIII–XX wieku.

Był autorem, współautorem i redaktorem licznych publikacji naukowych, a także dwóch popularnonaukowych: "Szczecin. Zarys historii" i "Pomorze Zachodnie poprzez wieki" pod red. Jana M. Piskorskiego.

dn

Czytaj także

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Legendarny wokalista, gitarzysta i kompozytor miał 74 lata

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 17:19
W wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej znanych głosów polskiej sceny muzycznej.
rozwiń zwiń