X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje aktor Wiesław Wójcik. Był związany m.in. z krakowską sceną teatralną

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 16:00
W wieku 75 lat, w niedzielę wielkanocną, zmarł aktor Wiesław Wójcik. Popularność przyniosła mu rola sekretarza Jodły w "Człowieku z marmuru" w reż. Andrzeja Wajdy. Informację o jego śmierci podała TVP3 Kraków.
Wiesław Wójcik
Wiesław WójcikFoto: PAP/Stach Leszczyński

Wiesław Wójcik był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu uczelni przez rok występował w Teatrze Zagłębia w Sosonowcu. Później związał się z krakowskimi scenami - Teatre Bagatela (wówczas, lata 70. - Teatr Rozmaitości) i Starym Teatrem.

Czytaj także:
marcin błażewicz 1200 FORUM.jpg
Nie żyje kompozytor Marcin Błażewicz

Czytaj także:

Kariera filmowa

Wśród jego ostatnich ról była rola króla Władysława Łokietka w serialu "Korona Królów". Inne seriale, w których występował, to m.in. "Złotopolscy", "Temida", "Z biegiem lat, z biegiem dni".

Popularność przyniosła mu rola sekretarza Jodły w "Człowieku z marmuru" w reż. Andrzeja Wajdy. Ten reżyser zaangażował Wójcika też do "Katynia". Wiesław Wójcick wystąpił także w "Korowodzie" Jerzego Stuhra, "Śmierci jak kromka chleba" Kazimierza Kutza, "Panie Samochodziku i niesamowitym dworze" Janusza Kidawy.

Nie podano przyczyny śmierci aktora.

jbt

Czytaj także

Zmarł Andrzej Kowalczyk. Aktor występował w "Barwach szczęścia" i "Świętej wojnie"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:03
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, Andrzeja Kowalczyka. Spoczywaj w pokoju - napisano w czwartek na Facebooku katowickiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Aktor miał 69 lat.
rozwiń zwiń