X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Amantadyna lekiem na COVID-19? Prezydent: czekamy na wyniki badań klinicznych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:25
- Proces ewentualnego dopuszczenia amantadyny jako leku przeciwko koronawirusowi jest w tej chwili w Polsce realizowany zgodnie z procedurami. W ciągu najbliższych tygodni powinny być wyniki badań klinicznych, które umożliwią Ministerstwu Zdrowia podjęcie odpowiednich decyzji - poinformował prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacek Szydłowski/FORUM

bfPrezydent po zakończeniu obrad Rady Gabinetowej podkreślał, że podczas obrad Rady poruszono temat amantadyny, o której dużo się mówi jako o leku skutecznym przeciw koronawirusowi. Zaznaczył, że ten lek jest obecny na rynku, ale służy leczeniu zupełnie innego schorzenia niż zakażenie COVID-19.

szczepionki 1200.jpg
Ile szczepionek trafiło w tym tygodniu do punktów szczepień? Są nowe dane

- Zapytałem o to pana ministra zdrowia i on zapewnił mnie, że kilka miesięcy temu podjął działania w tej sprawie, zwrócił się o przeprowadzenie badań klinicznych na przełomie 2020 i 2021 roku po to właśnie, by została stwierdzona skuteczność tego leku przeciw koronawirusowi i w ciągu najbliższych tygodni powinny być wyniki tych badań, które umożliwią ministerstwu zdrowia podjęcie odpowiednich decyzji w tym zakresie w zależności od rzeczywistych wyników badań klinicznych, które w tej chwili jeszcze cały czas są prowadzone" - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz także:

Prezydent zaznaczył, że proces ewentualnego dopuszczenia amantadyny jako leku przeciwko koronawirusowi "jest w tej chwili formalnie w naszym kraju zgodnie ze wszystkimi przepisami i procedurami realizowany".

Jednocześnie zapewniał, że strona rządowa nie lekceważy sygnałów ws. tego leku i szuka wszystkich możliwości leczenia oraz zapobiegania zachorowaniu na koronawirusa jakie tylko są w danym momencie dostępne.

Czym jest amantadyna?

Amantadyna była w latach 1996-2009 szeroko używana w profilaktyce i w leczeniu wirusowej grypy typu A. Obecnie jest stosowana jako lek neurologiczny i podawana pacjentom z chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym. Badania kliniczne, które ruszają w ogólnopolskich ośrodkach sprawdzą, czy lek może być przydatny w leczeniu COVID-19.

bf

Czytaj także

"Poświęcona aktualnej sytuacji pandemicznej". Sałek o trwającym posiedzeniu Rady Gabinetowej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:20
W piątek po godz. 11 rozpoczęło się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Z uwagi na sytuację epidemiczną posiedzenie Rady Gabinetowej odbywa się w formie zdalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie róbmy ze szczepień politycznej przepychanki". Apel szefa KRPM

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:29
- Zwracam się do polityków i samorządowców: Polacy nam nie wybaczą, jeżeli kwestie ich zdrowia i życia - a na pewno do takich należy sprawa szczepień - staną się elementem politycznej przepychanki - powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczyna się kolejny etap zapisów na szczepienia. Sprawdź, od kiedy i które roczniki mogą się zarejestrować

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:10
- W poniedziałek, 12 kwietnia br., stratujemy z zapisami na szczepienia kolejnych roczników. Zapisać będzie się można przez punkty szczepień, infolinię, SMS, Internetowe Konto Pacjenta i system e-rejestracja - powiedział w piątek sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.
rozwiń zwiń