X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Polsce. Gałązka-Sobotka: trzeba zrobić wszystko, by zminimalizować wskaźnik śmiertelności

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 13:30
- Naszym celem powinno być minimalizowanie tej śmiertelności przedwczesnej, czyli takiej, która pojawia się wtedy, gdy paradoksalnie jesteśmy w dobrej kondycji, a choroba, która nas atakuje i brak odpowiedniej reakcji powodują przedwczesny zgon - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Gałązka-Sobotka - dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Minionej doby wykryto 28 487 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z danymi resortu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 768 osób, 212 z nich nie miało chorób współistniejących. 

Jan Mosiński.jpg
"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji

- Myślę, że dane dotyczące liczby osób zakażonych, jednoznacznie wskazują na to, że zastosowane obostrzenia przynoszą powolne, ale oczekiwane spowolnienie dynamiki  transmisji wirusa. To jest dobra wiadomość. Bardzo niepokojącym, (należy go postrzegać w kontekście indywidualnych tragedii, osób, które tracą swoich bliskich z powodu poważnych powikłań covidowych i śmierci), jest wskaźnik śmiertelności. Jest to jeden z kluczowych parametrów oceny efektywności interwencji podejmowanych w systemie ochrony zdrowia - powiedziała Małgorzata Gałązka-Sobotka. 

Jak dodała gość audycji, wszyscy lekarze, którzy pracują na pierwszej linii frontu oddziałów covidowych, zwracają uwagę na bardzo niebezpieczne i niepokojące zjawisko polegające na tym, że do szpitali trafiają pacjenci znajdujący się już w bardzo ciężkim stanie.  

Posłuchaj
21:27 PR24_mp3 2021_04_09-12-35-38.mp3 Małgorzata Gałązka-Sobotka o danych dotyczących zakażeń ("Północ-Południe")

- Z pierwszymi objawami pacjenci zgłaszają się do lekarzy zapewne dość późno. Wskazują również na to telefony pacjentów na infolinię NFZ, czy biura Rzecznika Praw Pacjenta, bo nadal dostęp do Podstawowej Opieki Zdrowotnej jest ograniczony - oceniła Gałązka-Sobotka.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ-południe"

ProwadzącyRyszard Gromadzki

Gość: Małgorzata Gałązka-Sobotka (dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 09.04.2021

Godzina emisji: 12.36

kmp

Czytaj także

"Jesteśmy już w fazie spadku zachorowań". Prof. Andrzej Fal o trzeciej fali COVID-19 w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:35
- Należy pamiętać, że wzrost zachorowań wyprzedza o 10 do 14 dni wzrost ciężkich hospitalizacji, w związku z tym myślę, że szczególnie szpitale nie mogą powiedzieć o tym, że trzecią falę zachorowań mają za sobą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Fal, prezes Towarzystwa Zdrowia Publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duszności, nadkrzepliwość, zaburzenia lękowe. Prof. Jaroszewicz o zespole "post COVID-19"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 12:35
Ponad 1,5 miliona Polaków cierpi na tak zwany "zespół post-COVID-19". Osoby, które przechorowały koronawirusa mają problemy z sercem, duszności, nadkrzepliwość krwi, zapalenie mózgu czy zaburzenia lękowe.
rozwiń zwiń