X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do Polski trafi milion dodatkowych szczepionek Pfizera. Szef KPRM: to dzięki zaangażowaniu szeregu polityków

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:47
- Dzięki zaangażowaniu szeregu polityków na forum europejskim, w tym premiera Mateusza Morawieckiego, w środę została podjęta decyzja, że teraz dostaniemy blisko milion szczepionek Pfizera, które mieliśmy otrzymać jesienią - oświadczył w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/rafapress

Michał Dworczyk, który pełni również funkcję pełnomocnika rządu ds. szczepień, podczas konferencji prasowej odniósł się do - jak mówił - zdarzeń, które miały miejsce w ciągu kilkunastu godzin. Chodzi o możliwość rejestracji na szczepienia dla osób w wieku 40-59 lat, które wypełniały od stycznia formularz deklarując gotowość do zaszczepienia się.

Czytaj więcej
1200 dworczyk free.jpg
Błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Szef KPRM: powinien zostać naprawiony do końca dnia

Jak mówił, w ostatnich dniach widoczny był zdecydowany spadek dynamiki rejestracji osób powyżej 60 roku życia. - Mimo tego, że terminy wciąż się zwiększają, to zainteresowanie rejestracją w wyraźny sposób opadło w tej grupie, która w tej chwili się rejestruje - mówił.

Jednocześnie - dodał - pojawiły się nowe informacje o szczepionkach. - Dzięki zaangażowaniu szeregu polityków na forum europejskim, w tym premiera Mateusza Morawieckiego, wczoraj została podjęta decyzja, że dostaniemy blisko milion szczepionek Pfizera, które mieliśmy otrzymać jesienią, dostaniemy teraz, więc tych szczepionek pojawia się coraz więcej - mówił.


Posłuchaj
00:25 10994661_1 (1).mp3 Michał Dworczyk o nowych terminach szczepień (IAR)

Dodatkowe szczepionki

W kontekście szczepionek, których jest coraz więcej - mówił - "wolnych terminów do szczepień w kwietniu i w maju, do końca tych dwóch miesięcy, mamy 1,8 mln, a jeszcze teraz, na kwiecień dokładamy kolejne pół miliona slotów, czyli będziemy mieli do wypełnienia 2,3 mln wolnych miejsc".

Wcześniej w czwartek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że dla osób w wieku 40-59 lat, które wypełniały od stycznia formularz deklarując gotowość do zaszczepienia się, zostały wystawione e-skierowania i otworzono możliwość do rejestracji na konkretny termin szczepienia. Jak podał to grupa licząca ponad 600 tys. osób.

Przyznał jednocześnie, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat rejestrowało się na kwietniowe terminy szczepień. Dlatego - jak mówił - na kilka godzin zostaje wstrzymana rejestracja. Potem do każdej takiej osoby zadzwoni konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

Szczepienie na COVID-19 w punkcie drive thru. Wiemy, kiedy pojawi się taka możliwość

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:46
Szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk poinformował, że w II kwartale w punktach drive thru będzie można przyjąć dawkę szczepionki na COVID-19. Do tej pory preparaty można było przyjmować jedynie w podmiotach prowadzących działalność leczniczą, lista ta jednak zostanie znacząco poszerzona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Szef KPRM: powinien zostać naprawiony do końca dnia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:50
Pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że wszyscy 40. i 50. latkowie, którzy otrzymali informację o terminie szczepienia na kwiecień, otrzymają propozycję zmiany daty iniekcji na maj. Dotyczy to grupy 40 tys. osób, które przez błąd systemu otrzymały możliwość rejestracji na szczepienie w rozpoczynającym się dziś miesiącu.
rozwiń zwiń