X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Szef KPRM: powinien zostać naprawiony do końca dnia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:50
Pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że wszyscy 40. i 50. latkowie, którzy otrzymali informację o terminie szczepienia na kwiecień, otrzymają propozycję zmiany daty iniekcji na maj. Dotyczy to grupy 40 tys. osób, które przez błąd systemu otrzymały możliwość rejestracji na szczepienie w rozpoczynającym się dziś miesiącu.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Adam Guz/KPRM

Michał Dworczyk podkreślił, że decyzja o otwarciu rejestracji na szczepienia dla grupy 40+ wynika ze spadku tempa rejestracji osób powyżej 60. roku życia, a jednocześnie zwiększania liczby dostępnych dawek szczepionek.

Czytaj więcej
1200_koronawirus_szpital_PAP.png
Studenci VI roku medycyny pomogą w leczeniu COVID-19? Premier: plan jest w trakcie realizacji

Nowe terminy szczepień pojawiają się w związku z większą liczbą dostarczanych szczepionek. W całym kwietniu będzie dostępne 2,3 mln terminów na szczepienia. Michał Dworczyk dodał, że otwarcie możliwości szczepień dla nowych grup wynika z obawy zmarnowania wolnych terminów szczepień, na które nie ma chętnych wśród osób powyżej 60 roku życia.

Posłuchaj
00:25 10994661_1.mp3 Michał Dworczyk o nowych terminach szczepień (IAR)

Naprawa usterki

Szef KPRM dodał, że możliwość rejestracji na terminy szczepień dla osób między 40 a 59 r.ż., dotyczy tylko osób, które wcześniej wyraziły chęć szczepienia za pośrednictwem specjalnego formularza. Dodał, że założenie było takie, że osoby te będą umawiane na szczepienia na maj, za pośrednictwem infolinii, ale z powodu usterki w systemie informatycznym, przydzielono im terminy w kwietniu.

Michał Dworczyk dodał, że w skutek dużego zainteresowania, systemy informatyczne obsługujące proces rejestracji na szczepienia zostały zawieszone. Powinny zacząć działać do końca dnia.

Posłuchaj
00:24 10994673_1.mp3 Szef KPRM przeprasza za błąd w zapisach na szczepienia (IAR)

Czytaj także:

jp

Czytaj także

"Cyniczna postawa opozycji". Michał Dworczyk o krytyce funkcjonowania szpitali tymczasowych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 09:35
- Mamy do czynienia właśnie z postawą niezwykle cyniczną i wyrachowaną albo po prostu kompletnym brakiem wiedzy, w jaki sposób funkcjonuje służba zdrowia i szpitale - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Dworczyk szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, odnosząc się do uwag opozycji krytykującej sposób funkcjonowania szpitali tymczasowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe punkty i miejsca szczepień w II kwartale. Szef KPRM podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:43
- W drugim kwartale uruchomimy szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy, w których będzie minimum 500 chętnych pracowników. Punkty szczepień będą też w aptekach i placówkach POZ - poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwalifikacja na szczepienie już nie tylko od lekarza. Zobacz zmiany

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:05
- Sejm przyjął ustawę, która pozwala na o wiele szerszą kwalifikację na szczepienie przeciw COVID-19. Będzie ona wykonywana na podstawie kwestionariusza i wstępnego wywiadu, który pacjent sam wypełnia, w razie wątpliwości pacjent jest kierowany do lekarza - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Możliwość kwalifikacji i realizacji szczepień otrzymają też kolejne grupy zawodowe.
rozwiń zwiń