X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Studenci VI roku medycyny pomogą w leczeniu COVID-19? Premier: plan jest w trakcie realizacji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:38
- Realizowany jest plan dopuszczenia studentów VI roku medycyny do wsparcia w leczeniu pacjentów z koronawirusem - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że w Polsce pomaga także około stu lekarz z zagranicy.
Premier podkreślił, że trzecia fala pandemii w innych krajach, np. Grupy Wyszehradzkiej, jest równie dotkliwa, jak w Polsce
Premier podkreślił, że trzecia fala pandemii w innych krajach, np. Grupy Wyszehradzkiej, jest równie dotkliwa, jak w PolsceFoto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV
1200 dworczyk free.jpg
Błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Dworczyk: w ciągu kilku godzin przywrócimy pełną funkcjonalność

Podczas konferencji dotyczącej wsparcia dla przedsiębiorców premier został zapytany, czy rząd rozważa scenariusz awaryjny zakładający wsparcie polskiego personelu medycznego przez medyków z innych krajów.

Czytaj także:

Szef rządu zaznaczył, że trzecia fala pandemii w innych krajach, np. Grupy Wyszehradzkiej, jest równie dotkliwa jak w Polsce, a w niektórych państwach poziom zachorowań jest większy. - Dlatego trudno nam w takich okolicznościach posiłkować się kimś, kto ma sytuację trudniejszą od nas - podkreślił.

Mateusz Morawiecki poinformował, że w środę dyskutował z "10 szefami bardzo dużych jednostek medycznych" i tam przedstawiono mu pewien bardzo dobry i już realizowany plan. - To jest plan m.in. dopuszczenia do wsparcia w leczeniu pacjentów, w leczeniu Polaków, studentów VI, ostatniego roku studiów medycznych - powiedział premier.

twitter andrzej niedzielski 663.jpg
"Pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali pandemii". Minister zdrowia opublikował nowe dane

"Mamy blisko stu takich lekarzy z zagranicy"

Jak dodał, "zwiększenie dostępności i przyspieszenie dostępności" tych "zza naszej wschodniej granicy, którzy chcą w Polsce pomagać polskim pacjentom", jest też zgodne z ustawą. - Tu już mamy blisko stu takich lekarzy z zagranicy - zaznaczył szef rządu.

Podkreślił także, iż wszystkie dotychczasowe szczepienia dla służby medycznej spowodowały, że sytuacja służby medycznej jest dziś "dalece bezpieczniejsza" niż podczas II fali.

***

***

Nowy harmonogram szczepień (opr. Maciej Zieliński/PAP) Nowy harmonogram szczepień (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

"To nie jest czas na wyjazdy i spotkania". Prof. Tomasiewicz apeluje o zachowanie rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 08:55
- Prosimy o to, aby nie było zjazdów rodzinnych czy masowych spotkań w czasie Świąt Wielkanocnych - to kolejna droga do wzrostu zakażeń. Jeżeli ta wysoka liczba dziennych zachorowań będzie się utrzymywać, nie będzie satysfakcjonujących spadków, to obostrzenia zostaną utrzymane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Tomasiewicz, członek Rady Medycznej przy premierze, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możemy szczepić o wiele więcej osób". Dr Sutkowski o zapisach na szczepienia dla nowej grupy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:11
- To dobra wiadomość. Możemy szczepić o wiele więcej osób - tak prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski odniósł się do informacji o uruchomieniu zapisów na szczepienia dla osób między 40. a 60. rokiem życia, które w styczniu zgłosiły swą gotowość do szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Horban: będę rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:27
Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban zapowiedział, że będzie rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną. Jak mówił, jeżeli nie w całym kraju, to tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.
rozwiń zwiń