X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nauczka, że nie powinno się stawiać na celebrytów". Budka odpowiada Zimochowi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 00:18
- Tomasz Zimoch już dawno był poza KO, powinien mieć odrobinę honoru i nie krytykować tych, którzy dali mu mandat poselski. To nauczka, że nie powinno się stawiać na celebrytów - stwierdził lider PO Borys Budka. - Nie jestem żadnym celebrytą, jestem posłem obywatelskim, tak rozumiałem tę ideę - powiedział z kolei Tomasz Zimoch.
Borys Budka (L) i Tomasz Zimoch (P)
Borys Budka (L) i Tomasz Zimoch (P)Foto: PAP/Darek Delmanowicz/ PAP/Leszek Szymański

Poseł Tomasz Zimoch, w przeszłości znany komentator sportowy związany z Polskim Radiem, złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej. Później we wpisie na Facebooku podkreślił, że zawsze cenił zasadę "fair play" w sporcie. "Chcę cenić to i w polityce. Dlatego, by być fair wobec wyborców, podjąłem dzisiaj decyzję o opuszczeniu klubu parlamentarnego – Koalicja Obywatelska" - wyjaśnił.

1200_Zimoch_Forum.png
Tomasz Zimoch odszedł z klubu KO. "Nie wyjaśnił przyczyn swojej decyzji"

Dodał, że Koalicję Obywatelską uważał "za świetny politycznie pomysł". "Od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie. Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu. Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat. Ale by wygrać konieczne jest... »coś więcej«" - stwierdził poseł.

"Nie stawiać na celebrytów"

Zapytany w środę w Polsat News o to odejście, Budka stwierdził, że Zimoch "już dawno był poza Koalicją Obywatelską". - Myślałem, że bardziej rozumie sport, jako były komentator sportowy. Polityka jest grą drużynową, jeśli ktoś nie potrafi grać w drużynie, to niestety, sam stawia się poza nawias. Dla mnie ta sprawa jest zamknięta. Podjął taką suwerenną decyzję, a jaka jest ocena wyborców, to wystarczy spojrzeć na jego profil na Facebooku - powiedział szef PO.

Pytany o krytyczne słowa, jakie Zimoch kieruje wobec Koalicji Obywatelskiej, odparł, że były radiowiec "powinien mieć odrobinę honoru i nie krytykować tych, którzy dali mu mandat poselski". - Dostał pierwsze miejsce na liście KO. Ale mamy też nauczkę, że nie powinno się stawiać na celebrytów, ale jednak na ludzi, dla których wartości w polityce - praca i profesjonalizm - są wyznacznikiem tego, po co przyszli do polityki - oświadczył Budka.

PAP Borys Budka 1200.jpg
Wcześniejsze wybory, współpraca z Hołownią i likwidacja TVP Info. Budka o planach PO

"Dziś jest mi po drodze ze wszystkimi"

Zimoch, mówiąc o odejściu z klubu KO, stwierdził w środę w TVN24, że był zachwycony pomysłem na klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej, w którym oprócz PO pojawią się "osoby, które będą tworzyły koalicję i to nie tylko z ugrupowań" partyjnych, ale także będzie "bardzo dużo osób bezpartyjnych".

Czytaj także: 

Zaznaczył, że nie należy do PO. Ocenił też, że partia ta "chce być dziś klubem partyjnym, jak było poprzednio". - Wydaje mi się, że gdzieś te cele i idee KO, jakie stworzono, zeszły na dalszy plan - powiedział Zimoch. Podkreślił, że jest mu z tego powodu przykro. Dodał, że aby wygrać z PiS-em, KO powinna poszerzać elektorat. - Ja nie jestem żadnym celebrytą, jestem obywatelem. Do Sejmu kandydowałem jako obywatel i jestem posłem obywatelskim. Tak rozumiałem tę ideę - mówił Zimoch.

Wspominając o zarzutach szefa PO Borysa Budki pod jego adresem, stwierdził, że ten, gdy był szefem klubu KO, "przez wiele miesięcy z nim nie rozmawiał". Zapytany, jak długo zostanie posłem niezależnym, odpowiedział, że tego "nie potrafi powiedzieć". - Dziś jest mi po drodze z wszystkimi tymi, którzy nie chcą być zastygli w swoich strukturach partyjnych, którzy nie będą traktowali swojego klubu opozycyjnego w Sejmie jako korporację - dodał.

Pierwsze miejsce z łódzkiej listy

Tomasz Zimoch do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów. 


mbl

Czytaj także

"To recepta, ale na to, jak doprowadzić do kryzysu". Politycy o propozycji gospodarczej PO

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 18:09
Politycy Platformy Obywatelskiej przedstawili w niedzielę plan pomocy gospodarce. Parlamentarzyści są podzieleni w sprawie oceny proponowanych rozwiązań. Przedstawiciele wszystkich partii zgodnie natomiast zwracają uwagę na brak wiarygodności ich autorów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie poparcie dla PiS. Nowy sondaż IBRiS

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 10:12
Głosowanie na PiS deklaruje 32,9 proc. ankietowanych, to o 1,8 pkt proc. więcej niż w styczniu; poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zmniejszyło się o 1 pkt proc., do 18,2 proc., a ruch Szymona Hołowni Polska 2050 odnotował wzrost poparcia o 0,4 pkt proc., do 17,3 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.
rozwiń zwiń