X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Transformacja i bezpieczeństwo energetyczne. Prezes PKN Orlen będzie rozmawiał z premier Litwy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 04:30
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek spotka się dzisiaj z litewską premier Ingridą Šimonyte. Szef polskiego koncernu od wczoraj przebywa na Litwie, gdzie spotkał się m.in. z przedstawicielami polskiej mniejszości.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Prezes PKN Orlen Daniel ObajtekFoto: Piotr Guzik/Forum
PKN Orlen 1200.jpg
PKN Orlen na drodze do powstania koncernu o europejskim zasięgu. Rok 2020 był dla niego pasmem sukcesów

Spotkanie z premier Ingridą Šimonyte będzie dotyczyć obecności Orlenu na Litwie. - Jesteśmy największą firmą na Litwie. Do budżetu wpłacamy około 500 mln euro i zatrudniamy około półtora tysiąca ludzi - mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Czytaj także:

Przypomina, że paliwa produkowane przez koncern są elementem strategii bezpieczeństwa. Dodaje, że firmę czekają na Litwie duże wyzwania.

Posłuchaj
00:48 10926603_1.mp3 Spotkanie prezesa PKN Orlen z premier Litwy - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

- Związane są one z modernizacją rafinerii. Jesteśmy spółką, która jest liderem w transformacji energetycznej w tej części Europy. Chciałbym porozmawiać z panią premier szerzej w zakresie paliw i energetyki zeroemisyjnej - zwraca uwagę Daniel Obajtek.

pap_20200714_0GF-12.jpg
"Mam wizję rozwoju tej spółki". Szef PKN Orlen o Polska Press

Oprócz spotkania z szefową litewskiego rządu przewidziane są też spotkania z ministrami energetyki, ministrem finansów oraz szefem resortu środowiska.

Wczoraj prezes Orlenu odwiedził m.in. hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, gdzie znajduje się jedyny na Litwie oddział dziecięcy, zbudowany dzięki polskiemu koncernowi. Daniel Obajtek zadeklarował, że jego firma przekaże placówce 100 tys. euro wsparcia.

Odwiedził też Ostrą Bramę, Dom Kultury Polskiej, gdzie odsłonił tablicę pamiątkową, jedną ze stacji paliw w Wilnie należących do Orlenu. Złożył też kwiaty na grobie Matki i Serca Syna na wileńskiej Rossie, gdzie pochowane zostało serce marszałka Józefa Piłsudskiego.

pb

Czytaj także

"Nie możemy dziś oderwać państwa od gospodarki". Daniel Obajtek Człowiekiem Wolności tygodnika "Sieci"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 21:20
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał we wtorek nagrodę Człowieka Wolności 2020 tygodnika "Sieci". - Gospodarka buduje silne państwo, gospodarka wzmacnia państwo, daje nam poczucie bezpieczeństwa, niezależności i komfortu - powiedział Daniel Obajtek. W swoim wystąpieniu prezes PKN Orlen wielokrotnie podkreślał, że "kapitał ma narodowość". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Obajtek Człowiekiem Wolności 2020. Prezes PiS: niezwykły menadżer i wielki polski patriota

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 21:00
Niezwykły menadżer, działacz społeczny i wielki polski patriota - tak o prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku mówi wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szef paliwowego koncernu został uhonorowany tytułem Człowieka Wolności tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen stawia nie tylko na paliwa. Stworzy sieć punktów handlowo-gastronomicznych

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 17:45
PKN Orlen dywersyfikuje działalność. W ciągu najbliższych lat chce stworzyć sieć punktów handlowo-gastronomicznych pod swoją marką. Jak poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek, w czeskiej Pradze otwarty został pierwszy sklep Stop Cafe, do końca roku w tym mieście powstaną jeszcze dwa takie punkty.
rozwiń zwiń