X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komorowski "zaniepokojony" sytuacją PO. Tuska nie widzi w roli "spinacza" opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 10:08
- Z pewnym niepokojem patrzę na PO, która nie zdobywa się na odważną próbę odbudowania konserwatywnego skrzydła partii. Tylko takie skrzydło może odzyskać część wyborców od obozu obecnej władzy - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Adam Warżawa

Bronisław Komorowski, pytany w TVN24, czy dla niego "nadzieją na opozycji" jest Szymon Hołownia, zaznaczył, że "on jest umiarkowanie konserwatywny. - Przynajmniej głosi takie poglądy - stwierdził.

Kazimierz Kik 1200.jpg
Prof. Kazimierz Kik: kwestia aborcji może być próbą sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni

Komorowski zwrócił także uwagę na sondaże, według których Hołownia przejmuje zwolenników zarówno PiS, jaki i PO.

Czytaj również:

"PO powinna bronić kompromisu"

Pytany, czy były premier Donald Tusk może być "spinaczem" obecnej opozycji, Bronisław Komorowski podkreślił, że jako autorytet, Tusk może odegrać taką rolę. - Ale, czy może być liderem opozycji? (...) Sądzę, że łatwiej będzie o jakieś zbiorowe przywództwo opozycji demokratycznej - ocenił b. prezydent. Jego zdaniem opozycja powinna pokazać zdolność do współdziałania, bo - zauważył - takie działania nagradzają wyborcy.

Bronisław Komorowski, odnosząc się do kwestii aborcji, przyznał, że namawia Platformę Obywatelską, by broniła kompromisu aborcyjnego z 1993 r. Zaznaczył, że sam jest zwolennikiem tego kompromisu. - Społeczeństwo polskie jest bardzo zróżnicowane, to nie są sami katolicy, to nie są sami liberałowie. Być może najlepszym rozwiązaniem jest referendum - podkreślił.

jmo

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk: zmieniło się postrzeganie Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 08:30
- Warto zwrócić uwagę, że Platforma, która w ostatnich latach nie przeżywa swoich złotych dni, jednak w ostatnich wyborach sejmowych pozyskała trochę nowych wyborców. Miała zresztą w liczbie głosów najlepszy wynik od 2011 roku. To pokazuje, że negatywne stereotypy i krytyczne oceny dotyczące wielu aspektów sprawowania władzy przez tę partię dla wielu wyborców, zwłaszcza młodszych, to już bardziej przeszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Sasa do Lasa, czyli Hołownia poszukujący. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 15:00
Posłanka Hanna Gil-Piątek z Lewicy, senator Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej, a ostatnio - dawna "ministra" sportu Joanna Mucha – Szymon Hołownia buduje sobie stronnictwo w parlamencie. Patrząc taktycznie - niby dobrze, bo żeby istnieć w polityce, trzeba mieć swoją reprezentację w Sejmie i Senacie. Tyle że wszystko wskazuje, iż Hołownia bierze, co mu w ręce wpadnie. A z ekipą "od Sasa do Lasa" trudno o spójny program polityczny.
rozwiń zwiń