X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kazimierz Kik: kwestia aborcji może być próbą sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 21:03
- PSL może dużo mówić i zapowiadać w sprawie aborcji, ale zasięg oddziaływania politycznego PSL jest taki, jaki jest. Także Lewica nie jest tu wiarygodnym instrumentem. To może być próba sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Rozmowa dotyczyła proponowanego przez Lewicę spotkania klubów partyjnych ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji. - Idzie to w kierunku tworzenia frontu na rzecz referendum ws. aborcji w Polsce. To jedna z głównych perspektyw, która zespoli opozycję. Na tym odcinku pojawia się consensus - ocenił prof. Kazimierz Kik.

pap_20210129_1ZT (1).jpg
"Dyskusje o aborcji służą rozgrywkom politycznym". Publicysta o Strajku Kobiet

"Największa mniejszość"

- To słuszna taktyka, że Lewica nie zamyka się, przekonuje i zaprasza. Zaproszeni nie muszą z zaproszenia skorzystać, ale jest to gest. Nie odniesie to jednak skutku wśród polityków z prawej strony. Nie ma jeszcze atmosfery sprzyjającej kruszeniu się obozu rządzącego - dodał. 

Zdaniem politologa "spór o aborcję narasta. Jeśli pokazuje się w mediach, że Polska znajduje się w mniejszości krajów, jeśli chodzi o represyjność, to trafia to do społeczeństwa". - Pamiętajmy też o tym, że rządząca prawica stanowi w Polsce największą mniejszość. Wszystko będzie zmieniało się w zależności od frekwencji - zwrócił uwagę. 

Czytaj także:

- To może być próba sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni. PSL może dużo mówić, zapowiadać, ale zasięg oddziaływania politycznego PSL jest taki, jaki jest. Także Lewica nie jest tu wiarygodnym instrumentem. To między PO a Polską 2050 może rozegrać się walka o przywództwo w tym zakresie i w mojej ocenie zwycięży tu PO - prognozował gość Polskiego Radia 24. 

Posłuchaj
22:59 PR24_mp3 2021_02_02-20-06-21.mp3 Prof. Kazimierz Kik o propozycji spotkania klubów parlamentarnych w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Kazimierz Kik

Data emisji: 2.02.2021

Godzina: 20.06

pkr

Czytaj także

"Wezwanie do wstrzymania rozwoju narodu". Pęk o postulatach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 10:20
- Nieprawdopodobna obłuda i brak odwagi, by przeciwstawić się złu, doprowadziły do tego, że wśród młodzieży zapanowała nieprawda i neomarksizm - tak o tzw. Strajku Kobiet mówił w Polskim Radiu 24 były senator Bogdan Pęk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie jest właściwe podejście". Paweł Lisicki o braku głosu Episkopatu ws. Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 14:30
- Hierarchia kościelna przesypia tę możliwość, tak jakby sami się wystraszyli lub uznali, że jakakolwiek próba zajęcia wyraźnego stanowiska będzie odebrana jako element polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
rozwiń zwiń