X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przeklinała na Strajku Kobiet. PiS domaga się odwołania pełnomocnik ds. dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 16:20
Odwołania pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. dzieci i młodzieży domaga się łódzki radny PiS Sebastian Bulak. Zażądał tego po interwencji rodziców, którzy obejrzeli w sieci przeplatane wulgaryzmami publiczne wystąpienie pełnomocnik na wiecu Strajku Kobiet.
Protest Strajku Kobiet po wyroku TK ws. aborcji
Protest Strajku Kobiet po wyroku TK ws. aborcjiFoto: Filip Radwanski/Forum
Protest aborcja Warszawa 1200 PAP.jpg
Poseł PiS: aborcja to zabijanie człowieka. Nie mogło być innej interpretacji TK

Nagranie, m.in. z wystąpieniem pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. dzieci i młodzieży na demonstracji po publikacji uzasadnienia TK orzeczenia w sprawie zakazu aborcji przed siedzibą PiS na Piotrkowskiej w Łodzi, umieścił w sieci lokalny kolektyw organizacji "Dziewuchy dziewuchom".

Czytaj także:

Na filmie, po okrzykach "Ch...j z wami, aborcja z nami" przemówiła pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. dzieci i młodzieży Agata Kobylińska. - Tak długo się blokowałam, żeby w miejscu publicznym, tak samo, jak stoję nie używać słów wulgarnych - rozpoczęła. - Ale już jestem tak wk...na na to wszystko, ja pi...lę, naprawdę jestem wk...na - mówiła.

lempart 1200 forum.jpg
Śmiertelnie groźny matriarchat

"W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają kobiet"

Potem Kobylińska zwróciła się m.in. do kobiet, które są za zakazem aborcji. - Mam jeden krótki apel do tych wszystkich wstrętnych bab. Bab, które są w PiS i popierają to, co się stało - powiedziała Kobylińska. - W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają kobiet, tak mówiła Madeleine Albright - krzyczała powołując się na sekretarz stanu w administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona.

- To jest wstyd, jak jeszcze kobieta, przedstawicielka rządu, staje i mówi te swoje farmazony. To jest po prostu wstyd i hańba. I dla was, naprawdę, powiem wam: wyp...lać - oświadczyła pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. dzieci i młodzieży.

Kobylińska zachęcała też młode osoby stanowiące większość demonstrantów do aktywności podczas wyborów. - To w was jest przyszłość. I od was będzie bardzo dużo zależało, jak będą następne wybory - mówiła.

- Jest was dziś bardzo dużo, ale to jest też tak, że musimy mieć świadomość, że to też nie może trwać wiecznie to stanie na ulicach - mówiła Kobylińska, a ktoś z tłumu, co słychać na nagraniu umieszczonym w sieci, krzyknął: "Trzeba ich rozp...lić po prostu".

Manifestanci: "Spalić PiS"

Następnie manifestanci zgromadzeni przed siedzibą łódzkiej partii rządzącej zaczęli skandować: "Spalić PiS". Jedna ze zwracających się do uczestników manifestacji kobiet, co również słychać na nagraniu, powiedziała wtedy z obawą i nieco ciszej: "To się może spodobać komuś". Inna z kobiet zaczęła wtedy zachęcać tłum do skandowania innego antyrządowego hasła.

Łódzki radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Bulak jest oburzony przekleństwami w wystąpieniu Kobylińskiej. Zwraca uwagę, że wulgaryzmy w ogóle nie powinny znaleźć się w publicznym przemówieniu zajmującej się młodzieżą urzędniczki.

- Rodzice jednego z łódzkich uczniów poinformowali mnie o zaistniałej sytuacji, obejrzałem to i rzeczywiście pełnomocnik prezydent Łodzi ds. dzieci i młodzieży używa publicznie podczas wiecu wulgarnych wyrażeń - powiedział PAP Bulak.

- Na pewno będę domagał się odwołania pani pełnomocnik z piastowanej funkcji - podkreślił. - Pani prezydent Łodzi sama, widząc takie zachowanie, powinna zdymisjonować panią pełnomocnik - oświadczył. - Jeśli prezydent tego nie zrobi, będzie to oznaczało jej przyzwolenie na takie zachowanie oraz na takie "wychowywanie" i "dawanie przykładu młodzieży" w posługiwaniu się językiem polskim - dodał radny PiS.

Odmowa komentarza

Pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. dzieci i młodzieży Agata Kobylińska w sobotę nie odbierała telefonów. Nie odpowiedziała też na wiadomości od PAP z pytaniem, czy w związku ze swoim wystąpieniem na wiecu poda się do dymisji.

Na pytanie, czy prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdymisjonuje Agatę Kobylińską, nie odpowiedział rzecznik prasowy prezydent miasta Marcin Masłowski. Wysłał tylko SMS i poprosił o zacytowanie go w całości: "Myślę, że gdyby trzeba było zwalniać czy dymisjonować wszystkie - oburzone na orzeczenie TK - urzędniczki za to, co robią w swoim prywatnym czasie i we własnym imieniu to w poniedziałek nie moglibyśmy otworzyć Urzędu Miasta Łodzi" - napisał rzecznik prezydent Łodzi.

pb

Czytaj także

"Prymat emocji nad rozumem". Dr Tymoteusz Zych o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 08:24
- Rozum jest potrzebny do tego, żeby toczyć jakąkolwiek normalną debatę. Chodzi tak naprawdę o to, żeby możliwość prowadzenia rzeczywistej debaty, zrozumienia pewnych problemów, zrozumienia racji różnych stron toczącego się sporu, przykryć po prostu przez emocje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris, odnosząc się do agresji i wulgarnych okrzyków na demonstracjach po publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty po publikacji wyroku TK. Manasterski: im mniej uczestników tym bardziej muszą być spektakularne

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 10:11
- Od początku idea protestów jest ideą przemocową i ona będzie narastać. Im mniej uczestników tym bardziej muszą być one widoczne i być bardziej spektakularne - ocenił falę protestów po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego publicysta, Miłosz Manasterski. Gośćmi "Debaty w PR 24" byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski i dr Artur Wróblewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty po publikacji wyroku TK. Andrzej Potocki: forma protestu odstrasza ludzi

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 15:20
- Widać wyraźnie, że te formy protestu czyli wulgaryzm, brzydota, która epatuje wprost ze strajku kobiet odstrasza ludzi. Ponieważ żyjemy w demokracji to większość zdecyduje - powiedział o protestach po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Potocki, publicysta tygodnika "Sieci". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Wojciech Reszczyński.
rozwiń zwiń