X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

WOŚP gra wspólnie ze Strajkiem Kobiet. "To koniec orkiestry łączącej Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 23:55
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała wspólnie ze Strajkiem Kobiet - zapowiedział Jurek Owsiak. Jego polityczne zaangażowanie nie podoba się jednak wielu zwolennikom idei WOŚP. "Jest to przekroczenie granicy, która wydawała się nieprzekraczalna" - napisał na Facebooku poznański dziennikarz Krzysztof Kaźmierczak. "To nie jest już ta Orkiestra, w której grałem" - dodał.
Jurek Owsiak wsparł Strajk Kobiet
Jurek Owsiak wsparł Strajk KobietFoto: Forum/Mateusz Wlodarczyk, Shutterstock/Longfin Media

Dziennikarz w swoim wpisie na Facebooku przypomniał, że przez lata był bezkompromisowym obrońcą inicjatywy Jerzego Owsiaka, a także brał udział w orkiestrze i był za to nagradzany.

Czytaj więcej
owsiak shutterstock free 1200.jpg
Owsiak wystawił na aukcję WOŚP rysunek swojego autorstwa. Ma symbolikę proaborcyjną i hasło "To jest wojna"

"Byłem związany z WOŚP przez wiele lat, od drugiego finału, na przestrzeni lat niejednokrotnie wyróżniano mnie za niestandardowe zaangażowanie (np. kilka lat otrzymałem medal 25-lecia WOŚP). Niejednokrotnie w ostatnich latach broniłem Orkiestry przed hejtowaniem i wyjaśniałem, że osobiste poglądy Jerzego Owsiaka nie powinny być utożsamiane z dziełem charytatywnym jakim jest WOŚP" - podkreślił Krzysztof Kaźmierczak.

Jak ocenia dalej, publiczna deklaracja Owsiaka o graniu razem ze Strajkiem Kobiet jest przekroczeniem granicy.

"Orkiestra przez cała lata łączyła Polaków, nie pojmuję, jak można niszczyć jej autorytet angażując WOŚP w najbardziej gorący w Polsce konflikt. To nie mieści się w słowach »Miłość - przyjaźń - muzyka«. To nie jest już ta Orkiestra, w której grałem" - zaznaczył.

Owsiak wspiera proaborcyjną organizację

W piątek 29 stycznia Jerzy Owsiak na konferencji prasowej przekazał, jak przebiegają przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogłosił też, że WOŚP zagra wspólnie ze Strajkiem Kobiet.

Czytaj więcej
strajk kobiet wosp instagram 663.jpg
WOŚP z symbolem Strajku Kobiet. W akcję promocyjną włączyły się znane aktorki

- Panie, bardzo wam dziękujemy. Chylimy czoła, wielki szacunek - mówił Owsiak do aktywistek Strajku Kobiet. Na konferencji prasowej szef WOŚP podziękował lewicowej organizacji "za maila ze wsparciem".

Wcześniej Owsiak na aukcji WOŚP wystawił swój obraz z symbolem proaborcyjnej inicjatywie.-  To jest moje moje dzieło, które przekazałem na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po pewnym dniu, kiedy wróciłem do domu, narysowałem to. Jest moc - tymi słowami reklamował Owsiak licytację swojego obrazu na kanale YouTube (Kręcioła TV). Już wtedy otwarte poparcie zwolenników aborcji wzbudziło szereg krytycznych komentarzy.

jp

Czytaj także

Starcia z policją w czasie Strajku Kobiet w Warszawie. W stronę mundurowych poleciały race i kamienie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 00:15
Po północy z piątku na sobotę zakończył się kolejny protest zwołany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w związku z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Niektórzy uczestnicy manifestacji starli się z policją. Dwóch funkcjonariuszy wymagało udzielenia pomocy medycznej. Tego typu masowe zgromadzenia są nielegalne ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. 
rozwiń zwiń