X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mamy informacje od Głównego Inspektora Sanitarnego". Szef MEiN podał dane dot. szczepień nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:15
- Do środy przetestowano 80 tys. nauczycieli i pracowników administracji oświaty, z czego wyniki są już znane dla 60 tys. osób. Wskazują one, że zakażenie koronawirusem wykryto u zaledwie 2 proc. nauczycieli - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Drazen Zigic
1200_szkoła_shutterstock.png
Minister edukacji: wracają praktyki zawodowe i szkoły specjalne dla klas 1-3

Czarnek pytany był na konferencji prasowej o to, jak przebiega testowanie nauczycieli na obecność koronawirusa oraz ile osób zostało przebadanych i czy znane już są pierwsze wyniki.

Czytaj także:

- Jeśli chodzi o testowanie, mamy informacje od Głównego Inspektora Sanitarnego, że do dnia wczorajszego przetestowano, przebadano 80 tys. nauczycieli i pracowników administracji oświaty, z czego wyniki są już dla 60 tys. osób - odpowiedział minister.

Jak mówił, "wyniki te wskazują na to, że zakażenie koronawirusem wykryto u zaledwie 2 proc. nauczycieli i pracowników administracji". - Proszę się też nie martwić, bo ci, którzy mają koronawirusa i będą musieli w związku z tym zostać w izolacji przez jakiś czas, będą zastąpieni przez innych nauczycieli. Tutaj dyrektorzy szkół takie decyzje będą podejmować - podkreślił Czarnek.

Niedzielski Free tt KPRM-663.jpg
Niedzielski: 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół

"Wyeliminowaliśmy możliwość przenoszenia się koronawirusa w środowisku szkolnym"

Dodał, iż cieszy się z tego, że wykryty poziom zakażeń poprzez testowanie nauczycieli jest niewielki. - Cieszę się również, że w tych 2 proc. wyeliminowaliśmy dzięki testowaniu możliwość przenoszenia się koronawirusa w środowisku szkolnym, bo temu właśnie to testowanie służy - zaznaczył szef MEiN.

Poinformował, że w czwartek i piątek odbędą się kolejne testy. - Nauczyciele poznają swoje wyniki ostatecznie już w ten weekend - podkreślił.

Minister, mówiąc o szczepieniach nauczycieli, zaznaczył, że w pierwszym kwartale zagwarantowano szczepionki dla ok. 3 mln osób. - Oczywiście w pierwszej grupie osób, które będą szczepione, są również nauczyciele, ale w pierwszej kolejności, z uwagi na ilość szczepionek, będę szczepione osoby najstarsze, bo one są najbardziej narażone na utratę życia - powiedział Czarnek.

Mam wielką nadzieję, że nauczyciele będą zaszczepieni jeszcze w pierwszym kwartale, ale na razie, przewidywania są na drugi kwartał - dodał.

Prawie 370 tys. szczepień

Na rządowym profilu #SzczepimySię na Twitterze podano, że do tej pory w Polsce wykonano 369 212 szczepień, do kraju trafiło 1 080 630 dawek szczepionki. Zabezpieczonych dawek na drugie szczepienie jest 521 220, a dostarczonych do punktów - 559 410. Zutylizowano 909 szczepionek. Niepożądane odczyny wystąpiły u 64 zaszczepionych.

Od 25 stycznia mają ruszyć szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej. Należą do niej seniorzy powyżej 60 lat (szczepienie odbywać się będzie od najstarszych osób), pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele. Pierwsi z tej grupy mają być szczepieni seniorzy.

Od poniedziałku trwa testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół na obecność SARS-CoV-2. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia.

***

***

Narodowy Program Szczepień (opr. Maria Samczuk/PAP) Narodowy Program Szczepień (opr. Maria Samczuk/PAP)

pb

Czytaj także

Szef MEiN: powrót dzieci do szkół nie będzie uzależniony od szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 22:37
- Musimy czekać na szczepionkę, nie ma jej jeszcze aż tyle, by cała grupa pierwsza była zaszczepiona - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Na pewno od szczepienia nie uzależniamy powrotu do szkół - wskazał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym". Nowy komunikat MEiN

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 00:15
"Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym" - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Decyzja jeszcze nie zapadła. Resort podał, że przygotowano odpowiednie wytyczne m.in. dotyczące zasad organizacji zajęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mają zagwarantować bezpieczeństwo". Początek testów na koronawirusa dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:29
Od poniedziałku ruszają testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, a także nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do piątku, 15 stycznia.
rozwiń zwiń