X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister edukacji: wracają praktyki zawodowe i szkoły specjalne dla klas 1-3

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 12:07
Wraz z powrotem do szkoły klas 1-3 wracają też zajęcia praktyczne i praktyki w kształceniu zawodowym. Poinformował o tym minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który podpisał rozporządzenie o powrocie do szkół.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Halfpoint
Czarnek free tt MEN-1200.jpg
Przemysław Czarnek: apeluję do rodziców o jeszcze większą odpowiedzialność

Przemysław Czarnek powiedział, że od 18 stycznia - oprócz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych - do szkół wracają praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym, nauka stacjonarna dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych, oraz jednostkach pomocy społecznej.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:25 10846776_1.mp3 Szef MEiN: wracają praktyki zawodowe i szkoły specjalne dla klas 1-3 (IAR)

- Szkoła ma obowiązek, w związku z powrotem dzieci do szkół z klas 1-3 zapewnić opiekę świetlicową dla najmłodszych uczniów - powiedział.

szkoła covid 1200.jpg
Szef MEiN: powrót dzieci do szkół nie będzie uzależniony od szczepienia

Ponadto dyrektorzy szkół - jak zaznaczył dalej Czarnek - nadal mogą organizować uczniom klas maturalnych i ósmych konsultacje stacjonarne w szkołach, w grupach do pięciu osób.

- Prosiłbym dyrektorów i nauczycieli o skorzystanie z tej możliwości, bo zbliżamy się do egzaminów ósmoklasisty i maturalnych - zaapelował.

"Zalecenia realizowane w miarę możliwości"

Zajęcia w jednej grupie i w tej samej sali, przerwy o różnych godzinach i częste wietrzenie klas i pomieszczeń wspólnych - to podstawowe wytyczne dla klas 1-3 przygotowane przez resorty edukacji i zdrowia. Od poniedziałku do szkół wracają uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych.

Posłuchaj
00:30 10846828_2.mp3 Przemysław Czarnek o wytycznych dla szkół podstawowych (IAR)

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, przedstawiając wytyczne, przypomniał, że są to zalecenia, które szkoły mają realizować w miarę swoich możliwości.

pb

Czytaj także

"Powrót klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym". Nowy komunikat MEiN

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 00:15
"Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym" - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Decyzja jeszcze nie zapadła. Resort podał, że przygotowano odpowiednie wytyczne m.in. dotyczące zasad organizacji zajęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mają zagwarantować bezpieczeństwo". Początek testów na koronawirusa dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:29
Od poniedziałku ruszają testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, a także nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do piątku, 15 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:01
 - Będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da, ale jest wyznaczona kolejność zgodnie z hierarchią zapotrzebowania – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń