X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Iskrzy w środowisku LGBT. Wulgarny wpis Lempart o poseł Lewicy i protest pod "GW"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 16:38
Kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. wystosowali wezwanie do "Gazety Wyborczej". Aktywiści LGBT żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez dodatek "Wysokie Obcasy", nazywając ranking "nieśmiesznym żartem". W nocy z czwartku na piątek protestowali przed siedzibą "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej w Warszawie.
Nocny protest aktywistów LGBT pod siedzibą Gazety Wyborczej przy ul. Czerskiej w Warszawie
Nocny protest aktywistów LGBT pod siedzibą "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej w WarszawieFoto: Facebook/Fotografia Mikołaj Kiembłowski

Swoje żądanie "Margot" opiera na oskarżeniach o "przemoc seksualną" ze strony Klementyny Suchanow i "zamiatanie sprawy pod dywan" przez inną liderkę Strajku Kobiet Martę Lempart, które także zostały nominowane. Aktywiści LGBT oczekują od dodatku do "GW" przeprosin.

sk pap_20201124_0MO 1200.jpg
"Margot" i "Stop Bzdurom" oczekują pisemnych przeprosin od "GW". W tle liderki Strajku Kobiet

"W nocy z 7 na 8 stycznia około godziny pierwszej pod siedzibą Agory na ulicy Czerskiej zebrała się grupa osób aktywistycznych, aby wyrazić sprzeciw przeciwko powtarzajacym się przejawom ignorancji wobec potrzeb społeczności trans których kolminacją były wywiady Krystyny Romanowskiej z Kają Szulczewską oraz publikacji listy »50 śmiałych« przez Wysokie Obcasy" - napisał w mediach społecznościowych fotograf Mikołaj Kiembłowski. 

W nocy z 7 na 8 stycznia około godziny pierwszej pod siedzibą Agory na ulicy Czerskiej zebrała się grupa osób...

Opublikowany przez Fotografia Mikołaj Kiembłowski Czwartek, 7 stycznia 2021

"Nikogo nie chcemy definiować, nikomu nie planujemy wkładać słów w usta - nie ma potrzeby, wszyscy wiemy, co się dzieje na łamach WO i co się dzieje w Internecie. Nie ma i nigdy nie będzie miejsca na wykluczanie nikogo z nas, żadnej części LGBTQ+. Osoby Trans* - jesteście ważne, wartościowe, prawdziwe. A Wy, osoby tak chętnie opowiadające o sojusznictwie: oczekujemy, że w końcu to pojmiecie i skończy się dyskusja dla zasięgów, a zacznie realne wsparcie" - napisali organizatorzy protestu.

HEJ WYBORCZA ILE RAZY TRZEBA NAPISAĆ ŻE TERFICIE ŻEBYŚCIE PRZESTALI? TU OSOBY PRÓBUJĄ GŁOŚNIEJ NIŻ MY, MOŻE DOTRZE Dumni i wściekli DW wysokieobcasy Gazeta Wyborcza

Opublikowany przez Stop Bzdurom - pamiętamy Piątek, 8 stycznia 2021
Jan Strzeżek 1200.JPG
Radny Warszawy o Strajku Kobiet: chamstwo to jedyne paliwo Marty Lempart, chce na nim zbudować siłę polityczną

Początek "wojenki"?

Przewodnicząca Strajku Kobiet Marta Lempart w niewybrednych słowach miała z kolei wyrazić się o poseł Lewicy Agnieszce Dziemianowicz-Bąk. Screen, który ma pochodzić z prywatnej wiadomości na Facebooku, udostępnił Paweł Klebba, członek Partii Razem.

Z opublikowanej na Twitterze przez Pawła Klebbę wiadomości dowiadujemy się jedynie, że "każdy może kochać Dziemianowicz-Bąk", a po przecinku czytamy: "K...o, kłamstwo i kradzież cudzych pomysłów".

Marta Lempart zarzuca Dziemianowicz-Bąk najwyraźniej, że ta należy do osób robiących "sobie kariery na plecach ludzi". - "Z definicji trzymam się z daleka (od takich ludzi – przyp. red.), tak samo jak Strajk" - napisała.

TVP Info/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Treści wpisane w chrześcijaństwo mają zostać wymazane". Sakiewicz o tekście "Gazety Wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 11:30
- Celem jest zniszczenie i wytarcie cywilizacji chrześcijańskiej, jaką znamy i przebranie w coś zupełnie innego - tak o tekście na łamach "Gazety Wyborczej" pt. "Jak uratować święta" mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Sakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Projekt Ordo Iuris ws. konwencji stambulskiej w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 16:04
- Do parlamentu trafił w poniedziałek projekt ustawy w sprawie wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, pod którym złożono 150 tys. podpisów - powiedziała Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddalony wniosek gminy ws. tablic "Strefa wolna od LGBT". Reduta Dobrego Imienia: szokujące fragmenty uzasadnienia sądu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 17:00
O "szokujących fragmentach orzeczenia" w sprawie Barta Staszewskiego pisze informacji prasowej Reduta Dobrego Imienia. RDI wskazuje, że Sąd Okręgowy w Rzeszowie pisze w uzasadnieniu o rocznicy "tzw. »Chrztu Polski«" i ocenia, że wyrażenie "wojna ideologiczna" stygmatyzuje osoby LGBT. 
rozwiń zwiń