X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radny Warszawy o Strajku Kobiet: chamstwo to jedyne paliwo Marty Lempart, chce na nim zbudować siłę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 19:51
- Po raz pierwszy po 1989 roku uzyskano przyzwolenie na chamstwo, na szczycenie się tym, że jest się chamem. Chamskie odzywki wobec policjantów i dziennikarzy to najzwyczajniej w świecie chamstwo - powiedział Jan Strzeżek, szef gabinetu politycznego Jarosława Gowina i radny m.st. Warszawy.
Jan Strzeżek
Jan StrzeżekFoto: PR24/RB

Demonstracje Strajku Kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji są coraz mniej liczne. Z czasem zmienił się ich charakter i stały się coraz bardziej agresywne. Szczególnie na ulicach Warszawy dochodziło w ostatnich dniach do różnych incydentów z udziałem organizatorek oraz uczestników manifestacji.

lempart1200.jpg
Siemoniak uznał Lempart za "wybitną liderkę". Poseł PiS: wysuwa ją na przewodniczącą PO

Pojawienie się Marty Lempart

Jan Strzeżek zaznaczył, że początkowo, dopóki Marta Lempart oraz jej koleżanki ze Strajku Kobiet były w cieniu, to demonstracje faktycznie miały charakter sprzeciwu wobec orzeczenia TK.

- Duża część tzw. normalsów postanowiła w ten sposób wyrazić swoje zdanie i to byłem w stanie zrozumieć, choć ideowo dzieli nas wiele. Jednak gdy pani Lempart zaczęła się coraz częściej pokazywać i stała się twarzą tych protestów, gdy do debaty publicznej weszło słowo wypie***lać, to zaczęło mi być najzwyczajniej przykro - stwierdził radny.

Posłuchaj
20:55 _PR24_AAC 2020_12_01-19-09-38.mp3 Jan Strzeżek o przebiegu protestów Strajku Kobiet, negocjacjach dot. unijnego budżetu oraz przedstawieniu Planu dla Pracy i Rozwoju ("Stan rzeczy")

"Ciężko utożsamiać się z chamstwem"

strajk 1200 pap.jpg
Kary za udział w nielegalnych zgromadzeniach. GIS wyjaśnił działania policji

Zdaniem rozmówcy Michała Wróblewskiego, patrząc na to, jak w ostatnim czasie wyglądają protesty, po raz pierwszy po 1989 roku "uzyskano przyzwolenie na chamstwo, na szczycenie się tym, że jest się chamem".

- Wyrazem tego jest m.in. używanie wulgaryzmów w przestrzeni publicznej. Odnoszę wrażenie, że to jedyne paliwo pani Lempart. Chamskie odzywki wobec policjantów i dziennikarzy to najzwyczajniej w świecie chamstwo - zaznaczył Strzeżek.

W opinii polityka, Marta Lempart wraz z koleżankami ze Strajku Kobiet stanowi wąską grupę, która na swoim chamstwie stara się zbudować jakąś siłę polityczną. - Jednak manifestacje są coraz mniejsze. Nic dziwnego, ciężko utożsamiać się z chamstwem i uważam, że właśnie dlatego energia tego ruchu po prostu zamiera - powiedział Strzeżek.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Michał Wróblewski
Gość: Jan Strzeżek, szef gabinetu politycznego Jarosława Gowina
Data emisji: 01.12.2020
Godzina emisji: 19.09

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Coraz mniej liczne protesty Strajku Kobiet. Lichocka: radykalizacja i emocje mają podtrzymać temperaturę sporu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 08:19
- Demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet nie są popierane przez społeczeństwo. Frekwencja jest na nich coraz mniejsza. Agresywne i chuligańskie wystąpienia skutecznie zniechęciły nawet tych, którzy mają poglądy antyrządowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo ws. strajków kobiet. Gac: od państwa musiał wyjść sygnał, że nie ma przyzwolenia na zdziczenie i bezkarność

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:33
- Prokuratura będzie miała spore pole manewru. Jestem przekonany, że na badanych wątkach sprawa się nie skończy. Przyszedł czas na to, by przypomnieć, że trzeba odpowiedzieć za to, czego się dokonywało i do czego się nawoływało - powiedział Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń