X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Margot" i "Stop Bzdurom" oczekują pisemnych przeprosin od "GW". W tle liderki Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 15:34
Kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez "Wysokie Obcasy", dodatek "Gazety Wyborczej" - informuje TVP Info. Aktywiści LGBT nie zgadzają się na stawianie ich w jednym szeregu z liderkami Strajku Kobiet, które redakcja również wyróżniła.
Marta Lempart i Klementyna Suchanow
Marta Lempart i Klementyna SuchanowFoto: PAP/Radek Pietruszka

Kolektyw "Stop Bzdurom" i "Margot" znaleźli się w rankingu za "zwalczanie homo-, trans- i queerofobii oraz walkę o prawa osób niebinarnych". Z kolei Marta Lempart, Klementyna Suchanow i Agnieszka Czerederecka zostały docenione za przewodzenie rewolucji, której są "generałkami".

Przemoc o podłożu seksualnym

lgbt warszawa stock 1200.jpg
"Wyborcza" usunęła tekst krytykujący Barta Staszewskiego. Dziennikarze mają zakaz komentowania sprawy

"Na liście znajduje się sprawczyni przemocy o podłożu seksualnym i ekonomicznym na nas – Klementyna Suchanow z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – a także Marta Lempart, aktywnie pracująca na rzecz zamiatania tejże sytuacji pod dywan, czy Kaya Szulczewska znana ostatnio z transfobicznych wypowiedzi w WO" - czytamy we wpisie "Stop Bzdurom" w mediach społecznościowych, w którym aktywiści domagają się usunięcia kolektywu z rankingu, nazywając go nieśmiesznym żartem.

Czytaj także:

"Umieszczanie nas obok takich osób jak Suchanow i Szulczewska naruszyło nasze dobra osobiste zarówno indywidualnie, jak i jako członkiń kolektywu" - przekonuje "Stop Bzdurom". Stwierdza też, że "wyróżnienie to może narazić nas na utratę zaufania osób, na rzecz których działamy".

Kolektyw dodaje, że w wywiadzie dla "Dużego Formatu" redakcja zdecydowała się usunąć część dotyczącą przemocy ze strony Suchanow - zauważa TVP Info.

Bolesne upokorzenie

Czarnek free 1200.jpg
Przemysław Czarnek o gender studies: marksizm w czystej postaci, walka klas jest zastąpiona walką płci

"Umieszczenie nas na liście osób, która ma nobilitować m.in. aktywistki walczące z przemocą seksualną i wykluczeniem osób LGBTQ, podczas gdy sam ranking "50 śmiałych 2020" przyczynia się do problemu transfobii i nie wierzenia ofiarom przemocy – jest upokorzeniem, które autentycznie nas boli" - czytamy.

Aktywiści zarzucają też redakcji queerfobię i pink-washing, który tłumaczą na język polski jako "wycieranie sobie kimś mordy".

"Oczekujemy pisemnych przeprosin za umieszczenie nas obok Szulczewskiej i Suchanow w najbliższym numerze WO. Usunięcia naszych wizerunków ze wszelkich internetowych dystrybucji rankingu wraz z notatką, że usunęliście nas z niego na nasze żądanie z powyższych powodów. Oczekujemy też refleksji nad tym jak wiele platformy dałyście do normalizacji transfobii" - formułuje swoje żądanie wobec "Gazety Wyborczej" kolektyw.

tvp.info/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tania, groteskowa prowokacja". Michał Prószyński o okładce "Wysokich Obcasów"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 15:02
- Znaczna część przedstawicieli lewicowych mediów czy osób identyfikujących się z opozycją, w bardzo mocny sposób prezentuje poglądy bez względu na okoliczności. Boże Narodzenie to nie jest dobry moment, by kłócić się czy dyskutować na tematy polityczne. Część osób tego nie rozumie - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny sejmiku woj. mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2020 rokiem wojny kulturowej?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 08:32
- Pandemia koronawirusa wpłynęła bardzo mocno na sytuację polityczną na świecie, w tym na sytuację polityczną w wymiarze wojny kulturowej - powiedział publicysta Filip Memches.
rozwiń zwiń