X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Orlen i PGNiG zbudują elektrownię gazową w Ostrołęce. Obajtek: wchodzimy w kolejny etap inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 01:50
Orlen i PGNiG zbudują elektrownię gazową w Ostrołęce. Podpisano trójstronną umowę, która gwarantuje PKN Orlen i Enerdze wiodącą pozycję w projekcie, z łącznym pakietem udziałowym na poziomie 51 proc. PGNiG obejmie 49 proc. udziałów.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Prezes PKN Orlen Daniel ObajtekFoto: PAP/Marcin Gadomski
Daniel Obajtek 1200.jpg
Prezes PKN Orlen: budujemy mocny koncern multienergetyczny oparty o nowoczesne technologie

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że pozyskanie partnera do budowy elektrowni gazowej w Ostrołęce jest kolejnym krokiem przybliżającym do rozpoczęcia tej ważnej inwestycji.

Czytaj także:

- Dzięki pozyskaniu PGNiG jako partnera do projektu w Ostrołęce, mającego mocną pozycję na rynku gazu ziemnego, wchodzimy w kolejny etap inwestycji, przybliżając się do jej skutecznej realizacji. Jednocześnie zapewniliśmy bezpieczeństwo dostaw gazu, które są kluczowe dla niezakłóconej pracy naszych instalacji produkcyjnych. To z kolei przekłada się bezpośrednio na gwarancję bezpieczeństwa energetycznego Polski - mówił Daniel Obajtek.

Dodał, że inwestycja wpisuje się w założenia nowej strategii PKN Orlen do 2030 r., związanej z niskoemisyjnością oraz zabezpieczeniem systemu elektroenergetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.

PRZEMYSŁ PKN ORLEN MAT PRASOWE.jpg
PKN Orlen mimo pandemii podtrzymuje plany inwestycyjne

"Pozytywny impuls do transformacji polskiej energetyki"

Prezes PGNiG Paweł Majewski stwierdził, że współpraca PKN Orlen z PGNiG wnosi pozytywny impuls do transformacji polskiej energetyki w oparciu o niskoemisyjne paliwo przejściowe, jakim jest gaz ziemny.

Dodał, że dla PGNiG to pewny i wieloletni odbiorca dużych wolumenów gazu, którego użycie w Ostrołęce, zamiast węgla, zminimalizuje przedostawanie się do powietrza niebezpiecznych dla zdrowia pyłów i wydatnie zmniejszy poziom emisji gazów cieplarnianych.

W ramach realizacji budowy elektrowni w Ostrołęce w technologii gazowej powołana zostanie nowa spółka, która będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie inwestycji. Zakres prac przewiduje budowę bloku energetycznego w technologii zasilania paliwem gazowym oraz niezbędnej infrastruktury do jego funkcjonowania. Jednym z elementów umowy jest gotowość PGNiG w zakresie dostaw gazu ziemnego na potrzeby elektrowni w Ostrołęce do końca 2027 r., co umożliwi jej sprawne funkcjonowanie.

Realizacja: 30 czerwca 2021 r.

Strony zakładają realizację wszystkich przesłanek umożliwiających utworzenie nowej spółki, w tym pozyskanie zgody odpowiednich organów antymonopolowych, do 30 czerwca 2021 r. Realizacja projektu będzie możliwa dzięki odpowiedniemu odrębnemu porozumieniu dotyczącemu podziału Elektrowni Ostrołęka, pomiędzy dotychczasowymi sponsorami projektu - Energą i Eneą - oraz samą spółką celową.

Porozumienie w sprawie kierunkowych zasad współpracy przy budowie elektrowni w technologii gazowej w Ostrołęce zostało podpisane jeszcze w czerwcu, a we wrześniu chęć przystąpienia do projektu wyraziło PGNiG.

Jednocześnie PKN Orlen i PGNiG zawarły aneks do umowy z 2016 r., który gwarantuje stabilne dostawy gazu do końca 2027 r. dla instalacji produkcyjnych grupy Orlen w Polsce, w tym do elektrowni w Ostrołęce.

pb

Czytaj także

Wielkopolska bogata w gaz ziemny. PGNiG odkrył nieznane złoże

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 11:11
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, przy współpracy z ORLEN Upstream, odkryło nowe złoże gazu w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen przejmuje Polskę Press. Prezes PAP: świetne narzędzie do rozwijania marketingu i sprzedaży

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:39
- To jest bardzo cenne aktywo, bardzo potrzebne Orlenowi. Świetne narzędzie do rozwijania marketingu i sprzedaży - powiedział o przejęciu Polski Press przez Orlen Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen stawia na bioinwestycje. Daje trzecie życie południowym rafineriom - w Trzebini i Jedliczach

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 16:45
PKN Orlen przygotowuje się do transformacji energetycznej, stąd inwestuje w wytwarzanie bioproduktów. Zwiększa nakłady inwestycyjne w zakładach na południu Polski – inwestuje w dwie rafinerie: w Trzebini i Jedliczach, które nie tylko zwiększą produkcję tradycyjnych paliw, ale będą wytwarzać biopaliwa oraz glikol propylenowy i wodór.
rozwiń zwiń