X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKN Orlen mimo pandemii podtrzymuje plany inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 14:55
PKN Orlen kończy prace nad aktualizacją strategii na lata 2021-30. Członek zarządu spółki Zbigniew Leszczyński powiedział, że koncern zamierza ją opublikować jeszcze w tym roku. Jak podaje spółka - zysk netto Orlenu wyniósł niecałe 700 mln zł i był prawie o 600 mln zł niższy niż przed rokiem.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PKN ORLEN, materiały prasowe.

Dokument ten będzie zawierał między innymi informację o nakładach inwestycyjnych firmy w horyzoncie długoterminowym. Członek zarządu spółki Janusz Szewczak dodał, że mimo trudnych warunków PKN Orlen podtrzymuje chęć realizacji planów inwestycyjnych na ten rok - 7,7 miliarda złotych.

- Jeśli włączylibyśmy do tego Grupę Energa, to jest to około 9 miliardów złotych - podkreślił.

Orlen mat pras 1200.jpg
PKN Orlen planuje emisję obligacji do 1 mld zł. Przeznaczy je na osiągnięcie neutralności emisyjnej

Mówiąc o wynikach spółki za III kwartał 2020 r. - Szewczak ocenił, że są one "solidne i wypracowane w ekstremalnie trudnym otoczeniu rynkowym" i osiągnięte w "historycznie najtrudniejszym otoczeniu makro dla całej branży rafineryjnej i paliwowej" na świecie. 

Posłuchaj
00:22 10711086_2.mp3 Członek zarządu PKN Orlen Janusz Szewczak mówi, że mimo trudnych warunków spółka podtrzymuje chęć realizacji planów inwestycyjnych. (IAR)

Zysk netto Orlenu wyniósł niecałe 700 mln zł i był prawie o 600 mln zł niższy niż przed rokiem.

Zgodnie z opublikowanymi wynikami, wskaźnik EBITDA LIFO wyniósł 2 mld zł. Był to głównie efekt wysokich wyników operacyjnych w segmencie Energetyki i Detalu, które łącznie w tym okresie poprawiły wynik EBITDA LIFO o blisko 0,6 mld zł w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego - poinformował PKN Orlen.

IAR/PAP, PR24, akg


Czytaj także

W zgodzie ze strategią neutralności emisyjnej. Orlen inwestuje w wodór

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 16:01
Orlen planuje w tym roku budowę punktów tankowana wodoru na dwóch stacjach paliw w Czechach – w Pradze i Litvinowie. Zamierza też otworzyć kolejne stacje wodorowe, w tym w Brnie i Pilznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 17:59
- Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen planuje emisję obligacji do 1 mld zł. Przeznaczy je na osiągnięcie neutralności emisyjnej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 09:47
Jeszcze w tym roku PKN Orlen planuje emisję obligacji o wartości do miliarda złotych. Środki z emisji miałyby być wykorzystane m.in. na bieżące projekty inwestycyjne zgodne z przyjętą strategią osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r.
rozwiń zwiń