X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Marek Ast: żaden poseł nie jest świętą krową

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 12:16
- Wszyscy widzieliśmy, że Joanna Scheuring-Wielgus dopuściła się czynu, z powodu którego zarzut chce jej teraz postawić prokuratura. Ja wierzę w niezależność sądów i niezawisłość sędziów - powiedział portalowi tvp.info Marek Ast.
Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Scheuring-WielgusFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER
scheuring_ziobro1200.jpg
Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Zbigniew Ziobro złożył wniosek

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował w poniedziałek do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Śledczy chcą jej postawić zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

Czytaj także: 

Zdaniem Marka Asta, szefa komisji sprawiedliwości i praw człowieka "w tym przypadku chodzi o ewidentne naruszanie prawa poprzez zakłócanie obrządku religijnego". Polityk w rozmowie z portalem tvp.info zadeklarował, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłance Lewicy.

– Żaden poseł nie jest świętą krową. Immunitet chroni go przed zatrzymaniem, ale nie przed jakąkolwiek odpowiedzialnością. Fakty mówią same za siebie. Wszyscy widzieliśmy, że Joanna Scheuring-Wielgus dopuściła się czynu, z którego zarzut chce jej teraz postawić prokuratura. Ja wierzę w niezależność sądów i niezawisłość sędziów. Myślę, że wniosek prokuratury zostanie uwzględniony – powiedział Ast.

Co wydarzyło się 25 października w toruńskim kościele?

W trakcie nabożeństwa posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus weszła ze swoim mężem do jednego z kościołów w Toruniu. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych prezentowali proaborcyjne transparenty o treści: "Kobieto! Sama umiesz decydować" oraz: "Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką".

Następnie małżonkowie odwrócili się w stronę ołtarza i kapłanów, po czym wyszli z kościoła, idąc nawą główną. Tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem "słowo na niedzielę", dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami.

Prokuratura Krajowa zaznaczyła, że po zakłóceniu mszy do toruńskiej prokuratury wpłynęło szereg zawiadomień o przestępstwie. Za czyny objęte zarzutami, które śledczy zamierzają postawić posłance, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

dn/tvp.info

Czytaj także

"Mam nadzieję, że nie będzie chowała się za immunitetem". Wiceminister sprawiedliwości o Scheuring-Wielgus

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 09:05
- Nie może być tak, że osoby na świeczniku, w tym wypadku parlamentarzyści (…) mogą popełniać przestępstwa czy wykroczenia bezkarnie, chowając się za immunitetem - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Dodał, że ma nadzieję, iż poseł Scheuring-Wielgus nie będzie postępowała w ten sposób.  
rozwiń zwiń