X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Zbigniew Ziobro złożył wniosek

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 14:00
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Śledczy chcą jej postawić zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych". Co za ten czyn grozi poseł Lewicy i czy może trafić do więzienia?
Joanna Scheuring-Wielgus, Zbigniew Ziobro
Joanna Scheuring-Wielgus, Zbigniew ZiobroFoto: Tomasz Jastrzebowski/Jacek Dominski/REPORTER
  • Prokuratura: jest wniosek o uchylenie immunitetu posłance Joannie Scheuring-Wielgus
  • "Złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obraza uczuć religijnych" - takie zarzuty mają być postawione polityk Lewicy
  • Za ten czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2

Jak informuje prokuratura, chodzi o zdarzenia, do których doszło podczas porannej Mszy Świętej 25 października br. w toruńskim kościele p.w. św. Jakuba Apostoła.

Scheuring Policja SO EN-1200.jpg
"Narażenie na niebezpieczeństwo". Jest wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus

Co wydarzyło się 25 października w toruńskim kościele?

W trakcie nabożeństwa poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus weszła ze swoim mężem do jednego z kościołów w Toruniu. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych prezentowali proaborcyjne transparenty o treści "Kobieto! Sama umiesz decydować" oraz "Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką".

Następnie małżonkowie odwrócili się w stronę ołtarza i kapłanów, po czym wyszli z kościoła idąc nawą główną. Tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem "słowo na niedzielę", dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami.

Czytaj także:

Prokuratura Krajowa zaznaczyła, że po zakłóceniu mszy do toruńskiej prokuratury wpłynęło szereg zawiadomień o przestępstwie. Za czyny objęte zarzutami które śledczy zamierzają postawić posłance, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ks

Czytaj także

"To był sztuczny, jednorazowy twór". Piotr Kaleta o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 09:00
- Nie przypominajmy Strajku Kobiet, tego już nie ma, to było wydarzenie jednorazowe, które nie przyniosło jakiegokolwiek efektu, poza wypromowaniem chamskich wypowiedzi i zachowań poszczególnych liderów tego przedsięwzięcia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również Karolina Pawliczak z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Treści wpisane w chrześcijaństwo mają zostać wymazane". Sakiewicz o tekście "Gazety Wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 11:30
- Celem jest zniszczenie i wytarcie cywilizacji chrześcijańskiej, jaką znamy i przebranie w coś zupełnie innego - tak o tekście na łamach "Gazety Wyborczej" pt. "Jak uratować święta" mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Sakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Napór lewicy idący w kierunku obrazoburstwa". Prof. Ryba o uderzaniu w Kościół

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:15
- Ci, którzy uderzają w religię wiedzą, że jeśli wygrają, zasadniczo nic się już nie utrzyma w kwestiach, których broni część konserwatywna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL.
rozwiń zwiń