X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Narażenie na niebezpieczeństwo". Jest wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 12:17
Jest wniosek do sejmowej komisji etyki o naganę dla poseł Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus. W uzasadnieniu napisano, że polityk ujawniła podczas protestu dane osobowe jednego z policjantów, "narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo". Wniosek złożył wiceminister obrony narodowej, wiceszef Porozumienia, Marcin Ociepa.
Joanna Scheuring-Wielgus podczas protestu przed Sądem Okręgowym w Warszawie. To właśnie tam doszło do wydarzeń, o których we wniosku pisze Marcin Ociepa
Joanna Scheuring-Wielgus podczas protestu przed Sądem Okręgowym w Warszawie. To właśnie tam doszło do wydarzeń, o których we wniosku pisze Marcin OciepaFoto: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Zgodnie z wnioskiem Marcin Ociepa wnosi do komisji o rozpatrzenie sprawy naruszenia przez poseł Scheuring-Wielgus zasad dbałości o dobre imię Sejmu, zasad odpowiedzialności oraz zasady poszanowania godności innych osób. Polityk Porozumienia wnioskuje też o podjęcie przez komisję uchwały w sprawie udzielenia jej kary nagany.

wielgus 1200.jpg
Ujawnienie danych funkcjonariusza oraz groźby pod adresem policjantów. Prokuratura wszczęła śledztwo

Poseł Lewicy złamała prawo UE?

W uzasadnieniu wniosku wiceszef MON stwierdził, że Joanna Scheuring-Wielgus naruszyła zasady etyki poselskiej poprzez "ujawnienie w obecności wzburzonego tłumu danych osobowych funkcjonariusza Policji w trakcie wykonywania czynności służbowych narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo".

Do zdarzenia - jak wskazał Ociepa - doszło w czwartek 19 listopada podczas protestu przed wejściem do Sądu Okręgowego w Warszawie.

"Ujawnienie danych osobowych funkcjonariuszy Policji to zachowanie bezprawne w świetle prawa Unii Europejskiej, które chroni ich prawo do prywatności zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 14 lutego 2019 r." - napisał w uzasadnieniu wniosku.

"Nieodpowiedzialne działanie poseł Lewicy w konsekwencji doprowadziło także do agresji wymierzonej w rodzinę funkcjonariusza" - zwrócił uwagę Ociepa.

Zobacz także:

EN_01454966_0086-12.jpg
Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Protest przed sądem

Protest przed Sądem Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności odbył się w czwartek około południa. Demonstrujący zebrali się przed gmachem sądu w związku z m.in. posiedzeniem aresztowym Izabeli O., która jest podejrzana o czynną napaść na funkcjonariusza policji i udział w zbiegowisku podczas protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w końcu października.

W piątek na Twitterze policja opublikowała nagranie, na którym widać, że Joanna Scheuring-Wielgus mówi na głos imię i nazwisko jednego z funkcjonariuszy, który był podczas czwartkowego zgromadzenia pod budynkiem Sądu Okręgowego w Warszawie. "Jak dużym zagrożeniem są hejterzy, mówili politycy, mówiła organizatorka Strajku Kobiet. Tymczasem obecna na miejscu posłanka po uzyskaniu imienia i nazwiska policjanta przekazuje je protestującym" - przekazała wówczas policja na Twitterze. Jak dodano, "żona funkcjonariusza policji na prywatnym Facebooku zaczęła otrzymywać już hejterskie wpisy".

Także na Twitterze do informacji KSP odniosła się sama poseł klubu Lewicy. "Piękna manipulacja Komendy Stołecznej Policji. Dlaczego pomijacie to, co wydarzyło się wcześniej i dlaczego proszę o dane? Na szczęście nagrało to TVN24, a resztę ja. Wasz policjant chwilę wcześniej uderzył i wywrócił dziewczynę" - napisała. "Domagam się przeprosin, a jeśli ich nie będzie, spotkamy się w sądzie" - dodała.

jmo

Czytaj także

Warszawa: koniec protestu pod komendą na ul. Wilczej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 23:53
Przed komendą przy ul. Wilczej zakończyła się demonstracja solidarnościowa z zatrzymanymi, którzy trafili tam po proteście pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej liczne protesty Strajku Kobiet. Lichocka: radykalizacja i emocje mają podtrzymać temperaturę sporu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 08:19
- Demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet nie są popierane przez społeczeństwo. Frekwencja jest na nich coraz mniejsza. Agresywne i chuligańskie wystąpienia skutecznie zniechęciły nawet tych, którzy mają poglądy antyrządowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń