X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ambasada RP oburzona zakłamywaniem zbrodni katyńskiej. "Zafałszowano odpowiedzialność NKWD"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 21:30
Polska ambasada w Moskwie jest oburzona próbami zakłamywania historii podejmowanymi przez środowiska związane z władzami Rosji. Polscy dyplomaci w specjalnym komunikacie zauważają, że w trakcie niedawnej konferencji naukowej zorganizowanej w Twerze, została podniesiona kwestia rewizji oficjalnego stanowiska rosyjskich władz w sprawie zbrodni katyńskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexander Kobelyatskiy
gliński 1200 pap (2).jpg
Gliński: kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL, prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej RP

W komunikacie polskiej ambasady w Rosji wskazano, że na konferencji zorganizowanej przez prokremlowskie Rosyjskie Towarzystwo Wojenno-Historyczne pojawiły się wypowiedzi "dążące do zakłamywania faktów związanych ze zbrodnią katyńską".

Czytaj także:

"W naszej ocenie, wersja historii propagowana podczas konferencji miała na celu zafałszowanie odpowiedzialności NKWD oraz uwierzytelnienie stalinowskiej wersji mordu, która obarcza winą nazistowskie Niemcy" - napisali polscy dyplomaci.

Posłuchaj
00:52 10759376_1.mp3 Rosja: Polska ambasada oburzona zakłamywaniem historii zbrodni katyńskiej - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
1200_Katyń_EN.jpg
Unikalna internetowa baza Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zachara: jest ich w tej chwili ponad 17 tys.

Dalej w dokumencie podkreślono, że "zaskakujący jest fakt, iż wydarzenie to uzyskało legitymizację oficjalnych przedstawicieli rosyjskiej Dumy, którzy byli uczestnikami konferencji oraz zapowiedzieli anulowanie uchwały z listopada 2010 r., w której potwierdzono odpowiedzialność Związku Sowieckiego za zbrodnię katyńską".

W informacji przesłanej polskim dziennikarzom pracującym w Rosji polscy dyplomaci wyjaśnili, że uczestnicy konferencji próbowali zakłamywać historię, tłumacząc, że nie ma dowodów na to, że to NKWD na rozkaz Józefa Stalina zamordowało w Twerze ponad 6 tys. polskich oficerów, których później pochowano w Miednoje.

W trakcie tejże konferencji negowano zasadność istnienia tablic upamiętniających ofiary sowieckich zbrodni zarówno w Twerze, jak i w Ostaszkowie, gdzie znajdował się stalinowski obóz jeniecki.

Komunikat Ambasady RP w Moskwie można przeczytać również w tym miejscu.

pb

Czytaj także

"Nowa jakość" w kwestii negowania zbrodni katyńskiej. Rosyjska gazeta ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 10:41
Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują nową jakość w kwestii negowania zbrodni katyńskiej - informuje "Nowaja Gazieta". Niezależna rosyjska gazeta komentuje w ten sposób działania władz Tweru i Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego.
rozwiń zwiń