X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gliński: kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL, prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej RP

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 00:30
- Kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL. Prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej RP - napisał na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, odnosząc się do udostępnionej w środę przez MKiDN internetowej bazy Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Strona w języku polskim, angielskim i rosyjskim jest dostępna pod adresem katyn.miejcapamieci.gov.pl. Zawiera największy i najbardziej aktualny istniejący w sieci zbiór danych o polskich ofiarach Zbrodni Katyńskiej. W przyszłości stanie się on częścią serwisu o zachowanych w wielu krajach poza granicami Polski cmentarzach i grobach wojennych.

"O tysiącach ofiar sowieckiej zbrodni ludobójstwa, zwanej mordem katyńskim, świat miał nie wiedzieć, nie pamiętać. Kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL. Prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej RP" - przypomniał wicepremier Piotr Gliński. 

ks

Czytaj także

Komisja Maddena. Amerykańskie śledztwo w sprawie Katynia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 05:50
22 grudnia 1952 opublikowano raport amerykańskiej Specjalnej Komisji Śledczej do Zbadania Faktów, Dowodów i Okoliczności Mordu w Lesie Katyńskim. Efektem jej prac był raport stwierdzający, że za śmiercią tysięcy polskich oficerów stało sowieckie NKWD. Ale dotarcie do prawdy nie było łatwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największym oszustem był gen. Zygmunt Berling". Rafał Dudkiewicz o kłamstwie katyńskim

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 12:00
- Na kłamstwie katyńskim uformowano sojusz, który z jednej strony zawierał kłamstwo Stalina, a z drugiej cynizm Roosevelta i Churchilla - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Dudkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyczynek do dyskusji o problemie totalitaryzmu". W Warszawie ruszył festiwal filmowy "Echa Katynia"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 10:06
Filmy "Noc Ojca", "Women of the Gulag", "Polmission" to niektóre propozycje Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach "Echa Katynia". Oprócz seansów zaplanowano także spotkania z twórcami filmowymi i historykami. Wydarzenie odbywa się w Warszawie.
rozwiń zwiń