X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski". Prezes PiS o naciskach ze strony UE

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 07:05
- Mamy do czynienia z próbą odebrania nam suwerenności. (...) Instytucje Unii Europejskiej żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba. (...) Na takie działania nie będzie zgody. Będziemy bronić naszej tożsamości, naszej wolności, suwerenności, za wszelką cenę. Nie damy się terroryzować pieniędzmi - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
Prezes PiS podkreślił, że ci, którzy chcą nam odebrać suwerenność, są na drodze do upadku
Prezes PiS podkreślił, że "ci, którzy chcą nam odebrać suwerenność, są na drodze do upadku"Foto: East News/Piotr Grzybowski/Agencja SE
EN_01447547_0065-1200.jpg
"Bruksela i Zachód Europy nie rozumieją postkomunistycznego systemu". Premier w słowackim dzienniku

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że "aby uzmysłowić, o co chodzi w sporze z Unią, warto posłużyć się przykładem z PRL".

Czytaj także:

- Z punktu widzenia komunistycznego wzorca, czyli Związku Sowieckiego, istnienie indywidualnych gospodarstw rolnych to było horrendum, a jednak w PRL one istniały. Działanie Kościoła katolickiego też było nieakceptowalne, mimo to w Polsce Ludowej Kościół działał, choć oczywiście był szykanowany, prześladowany, brutalnie gnębiony. Czyli nawet w warunkach komunizmu pewne sfery ludzkiej wolności, możliwość wyboru, były do obronienia. Dziś instytucje UE, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

- Przecież żadnego innego uzasadnienia nie ma. Nie ma śladu uzasadnienia traktatowego, jest to sprzeczne z naszą deklaracją o suwerenności kulturowej podjętej przez Sejm przed wejściem do UE. Na takie działania nie będzie zgody. Będziemy bronić naszej tożsamości, naszej wolności, suwerenności, za wszelką cenę. Nie damy się terroryzować pieniędzmi. Nasza odpowiedź na te działania będzie jasna: nie - mówił.

Prezes PiS zaznaczył, że "jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski". - Weto. Non possumus. Tak będziemy działać wobec każdego, kto będzie stosował wobec nas jakieś wymuszenia. Powtórzę jeszcze raz - bo już to mówiłem - jesteśmy po dobrej stronie historii. To ci, którzy chcą nam odebrać suwerenność, narzucić jakieś swoje widzimisię, są na drodze do upadku - stwierdził.

niezalezna.pl
pb

Czytaj także

Prof. Kucharczyk: wypowiedzi Sylwii Spurek wpisują się w tradycję szkalowania własnego kraju

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 18:35
- Wypowiedzi p. Sylwii Spurek wpisują się w niedobrą tradycję tradycję traktowania trybuny PE głównie do  szkalowania własnego kraju, a nie artykułowania naszych interesów narodowych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Przyłębska: słowo "praworządność" stało się biczem na kraje niepokorne

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 15:30
- Jaki jest model tej praworządności, którą Polska podobno narusza? Mówi się wiele słów banalnych, niesprawiedliwych i oburzających, ale nie sięga się istoty sprawy - wskazywała w Polskim Radiu 24 prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: niemieccy politycy patrzą na Polskę i Węgry jak na dyktatury, a nie jak na równoprawnych partnerów

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 22:51
- Jeżeli kogoś dziwi ostatnia wypowiedź Katariny Barley o zagłodzeniu, to powinien się zainteresować tym, w jaki sposób większość niemieckich posłów widzi Budapeszt i Warszawę - powiedziała w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl ekspert Instytutu Staszica Olga Doleśniak-Harczuk.
rozwiń zwiń