X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bronisław Wildstein: UE stała się instrumentem najsilniejszego państwa, czyli Niemców

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:10
- Od pięciu lat w Polsce władzę, zarówno w wymiarze parlamentarnym, jak i prezydenckim, sprawują ludzie, którzy akcent kładą na sprawy narodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein. Publicysta uważa, iż przez to w UE trwa na nasz kraj nagonka.
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: PR24

Według Bronisława Wildsteina takie polskie dążenia do podmiotowości nie podobają się niektórym krajom UE. Publicysta ocenia, że ta tendencja wewnątrz Wspólnoty została zapoczątkowana na początku lat 90. - Organicystów zastąpili wtedy konstruktywiści, którzy uznali, że odgórnie będą narzucali Europie pewien kształt. Jest on narzucany coraz bardziej arbitralnie, co odczuwamy na własnej skórze - stwierdził gość PR24.

Czytaj więcej
Polska Wielki Projekt 1200 PAP.jpg
Spotkania i debaty. Rozpoczął się X Kongres Polska Wielki Projekt

- Unia Europejska stała się instrumentem najsilniejszego państwa, czyli Niemców, stała się rodzajem specyficznego imperium rządzonego przez centrum, gdzie peryferia mają być podporządkowane - dodał.

Posłuchaj
21:32 PR24_MPLS 2020_10_09-14-19-57.mp3 Bronisław Wildstein o działaniach UE wobec Polski (Temat dnia/Gość PR24)

"To buduje mentalność żebraczą"

Jak zaznaczył Bronisław Wildstein, przykładem tego typu ekspansywnych działań władz UE jest spór wokół praworządności. - Reformy wymiaru sprawiedliwości z ostatnich lat dążą do upodobnienia go do tego, co jest w Niemczech, Francji czy Hiszpanii. Jednak mówi się nam, że to, co może być w tamtych państwach, nie jest możliwe u nas - wskazał publicysta.

Niebagatelny wpływ na działania UE wobec Polski - według Bronisława Wildsteina - mają działania opozycji. - Są w Polsce wpływowe środowiska, które w imię swoich interesów, za cenę zachowania wpływów, są gotowe podporządkować się swoim zagranicznym mentorom - stwierdził gość PR24.

Według Publicysty błędne jest też myślenie, iż polski sukces gospodarczy ostatnich lat zawdzięczamy tylko przynależności do Wspólnoty. - Rola funduszy europejskich jest w Polsce radykalnie przeszacowana. To bardzo niebezpieczne. Wmawia się nam, że Polska rozwinęła się dzięki nim. To nonsens - ocenił Bronisław Wildstein.

- Wyobrażenie tego, że jesteśmy bardzo zależni od Europy, buduje mentalność żebraczą i skazuje na jakąś podległość, rolę klienta, który nie jest żadnym partnerem - przestrzegał publicysta.

Czytaj więcej
Andrzej Duda 1200.jpg
Prezydent: Lech Kaczyński był pomysłodawcą idei kongresu Polska Wielki Projekt

Pod hasłem "Nowe pokolenie" rozpoczął się w Warszawie X Kongres Polska Wielki Projekt. To cykl debat i spotkań nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach. Organizowane od 2010 r. wydarzenie jest największym spotkaniem opiniotwórczych środowisk konserwatywnych w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Bronisław Wildstein
Data emisji: 09.10.2020
Godzina emisji: 14.20

jp

Czytaj także

X Kongres Polska Wielki Projekt. Prof. Krasnodębski: naszym zadaniem jest poważne myślenie o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 11:42
- Pierwszy Kongres Polska Wielki Projekt odbywał się w cieniu tragedii smoleńskiej. (...) Była jednak determinacja ludzi, którzy się wtedy spotkali, by zmienić nasz kraj - powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - Zarówno wtedy, jak i dziś, musimy poważnie myśleć o Polsce - dodał.
rozwiń zwiń