X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nowa formuła będzie skuteczna i pozwoli lepiej realizować program". Fogiel o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 19:45
- Jestem przekonany, że nowa formuła działania rządu będzie skuteczna i jeszcze lepiej pozwoli nam realizować założony program, z którym szliśmy do wyborów - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel
Wicerzecznik PiS Radosław FogielFoto: screen YouTube

W środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił skład nowego, zrekonstruowanego rządu. Jest w nim teraz 14 ministerstw, a nie tak jak to było wcześniej - 20. Kilka resortów zostało połączonych w jedno, dlatego niektórzy politycy musieli odejść z Rady Ministrów.

Czytaj więcej
rekontrukcja rządu tt 1200.jpg
Było 20 resortów, będzie 14. Tak zmieni się rząd Zjednoczonej Prawicy

Radosław Fogiel podkreślił, że "w rekonstrukcji rządu chodzi przede wszystkim o to, żeby resortów było mniej i zarządzanie było bardziej efektywne". - Chcemy, by ministrowie w pełni odpowiadali za obszary kompetencji, które im przynależą, a konsultacje międzyresortowe były sprawne i dotyczyły kwestii naprawdę istotnych. Na taką potrzebę wskazało doświadczenie ostatnich lat - powiedział wicerzecznik PiS.

- Jestem przekonany, że nowa formuła działania Rady Ministrów będzie skuteczna i jeszcze lepiej pozwoli nam realizować założony program, z którym szliśmy do wyborów - dodał.

"Oczywiste wzmocnienie"

Do rządu w randze wicepremiera wszedł Jarosław Kaczyński. Pokieruje on Komitetem ds. Bezpieczeństwa Państwa. 

- Tak doświadczony polityk jak Jarosław Kaczyński jest oczywistym wzmocnieniem dla rządu. Rola prezesa PiS będzie w Radzie Ministrów bardzo istotna - stwierdził Radosław Fogiel.

Jak wskazał wicerzecznik partii rządzącej, "Jarosław Kaczyński zajmie się nadzorowaniem obszaru, który jest jednym z kluczowych z punktu widzenia funkcjonowania kraju". - Jest mało polityków, którzy tak analitycznie podchodzą do mechanizmu działania państwa i mają tak głęboką wiedzę o funkcjonowaniu administracji, wzajemnych relacjach jej poszczególnych elementów, a do tego potrafią tę wiedzę wykorzystać - tłumaczył.

Czytaj także:

"Obszar edukacji wymaga reform"

Nowym szefem resortu połączonego ministerstwa edukacji i szkolnictwa wyższego będzie Przemysław Czarnek. - To wykładowca akademicki. Jest on związany z obszarem edukacji od wielu lat. Wierzę, że sobie doskonale poradzi na tym stanowisku - podkreślił Radosław Fogiel.

Strona opozycyjna kieruje wobec Przemysława Czarnka wiele oskarżeń. Chodzi m.in. o kwestie światopoglądowe związane z LGBT.

Czytaj więcej
twitter przemysław czarnek free 1200.jpg
"Trzeba zadbać o wzmocnienie etosu nauczyciela". Przemysław Czarnek o szkolnictwie

Radosław Fogiel zauważył jednak, że to nie opozycja wygrała wybory i to nie jej przedstawiciele biorą odpowiedzialność za obsadę ministrów. - Wielu naszych konkurentów politycznych chciałoby widzieć na wszystkich stanowiskach rządowych osoby, które podzielają ich punkt widzenia świata. Gdyby jednak Polacy też tego chcieli, to by głosowali na nich. Tak się jednak nie stało - wskazał rozmówca portalu PolskieRadio24.pl.

Wicerzecznik PiS zaznaczył również, że na ocenę pracy Przemysława Czarnka przyjdzie jeszcze czas. - Obszar edukacji, zarówno szkolnej, jak i wyższej, dostarcza wielu wyzwań, wymaga reform i z pewnością nowemu ministrowi pracy nie zabraknie - stwierdził Radosław Fogiel.

Rozmawiał Jakub Popławski

Czytaj także

Było 20 resortów, będzie 14. Tak zmieni się rząd Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 14:50
Mateusz Morawiecki powiedział, że sytuacja po wewnętrznych ustaleniach, które zapadły w koalicji, jest dobrym prognostykiem na stabilne i sprawne rządy Zjednoczonej Prawicy. Premier przedstawił na konferencji prasowej przyszły skład gabinetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński wicepremierem. "Będzie na pewno bardzo dużym wzmocnieniem naszego rządu"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 16:50
Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, został wskazany przez Mateusza Morawieckiego na wicepremiera. Polityk pokieruje Komitetem ds. Bezpieczeństwa Państwa. Jak przebiegała jego dotychczasowa kariera polityczna?
rozwiń zwiń