X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy skład rządu. Szef KPRM: premier wyda rozporządzenie, które przyporządkuje działy danym ministrom

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 17:47
- Po powołaniu nowych ministrów przez prezydenta premier wyda nowe rozporządzenie atrybucyjne, które przyporządkuje poszczególne działy administracji konkretnym ministrom - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: Adam Guz/KPRM

W wyniku rekonstrukcji rządu liczba ministerstw zmniejszyła się z 20 do 14. Część resortów została zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawiły się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek i Grzegorz Puda.

mid-20930334.jpg
Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Znamy nowy skład Rady Ministrów


W skład rządu weszło czterech wicepremierów: Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin. W poprzednim gabinecie Morawieckiego w randze wicepremiera byli Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jadwiga Emilewicz.

Czytaj również:

Niektóre z funkcjonujących resortów zostaną poszerzone o dodatkowe działy.

Resort rozwoju (kierowany dotychczas przez Jadwigę Emilewicz) przekształcony zostaje w Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - jego szefem będzie Jarosław Gowin. Ministerstwo Środowiska (kierowane przez Michała Wosia) i Ministerstwo Klimatu (kierowane przez Michała Kurtykę) zostają połączone w Ministerstwo Klimatu i Środowiska, którym pokieruje Kurtyka.

Czytaj także:

Z kolei Piotr Gliński będzie szefował nowemu resortowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Swoją funkcję utrzymał Tadeusz Kościński, który zostanie szefem nowego Ministerstwa Finansów i Funduszy. Natomiast nowym Ministerstwem Edukacji i Nauki pokieruje Przemysław Czarnek (dotychczas resortem nauki i szkolnictwa wyższego kierował Wojciech Murdzek, a resortem edukacji narodowej - Dariusz Piontkowski). Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi pokieruje nowy minister Grzegorz Puda, który zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W niezmienionej formule będą funkcjonować: Ministerstwo Obrony Narodowej, kierowane ponownie przez Mariusza Błaszczaka, Ministerstwo Spraw Zagranicznych kierowane nadal przez Zbigniewa Raua, Ministerstwo Aktywów Państwowych, kierowane wciąż przez wicepremiera Jacka Sasina, Ministerstwo Infrastruktury, kierowane ponownie przez Andrzeja Adamczyka, Ministerstwo Sprawiedliwości, kierowane ponownie przez Zbigniewa Ziobro, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, kierowane ponownie przez Mariusza Kamińskiego, a także Ministerstwo Zdrowia - kierowane nadal przez Adama Niedzielskiego.

Dotychczasowe Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie funkcjonować jako Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, którym nadal kierować będzie Marlena Maląg.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Andrzej Duda "podjął decyzję, że rekonstrukcja rządu nastąpi w przyszłym tygodniu".

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef KPRM: będą rozmowy na temat unikania nadmiernej koncentracji mediów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 10:30
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że nic nie wie o pracach nad rekonstrukcją rządu. Podobnie stwierdził, że nic nie wie, by były obecnie prowadzone prace nad "konkretną ustawą" ws. repolonizacji mediów. Ocenił zarazem, że zapewne będą rozmowy ws. "unikania nadmiernej koncentracji" mediów.
rozwiń zwiń