X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Sprawdź wyjątkową oprawę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:46
Polskie Radio przygotowało bogatą oprawę przypadającej w poniedziałek 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II. Zaprasza na transmisje mszy świętych - w tym sprawowanej przez papieża Franciszka przy grobie papieża Polaka, koncertów z udziałem gwiazd, a także na reportaże, słuchowiska na podstawie tekstów Karola Wojtyły i rozmowy ze świadkami życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
Audio
  • Jan Paweł II: "człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka" (IAR)
Św. Jan Paweł II
Św. Jan Paweł IIFoto: EMPICS Entertainment/EAST NEWS

- Zależy nam na tym, aby w czasie, w którym tak wielu Polaków nie może uczestniczyć we wspólnym świętowaniu urodzin Karola Wojtyły, papieża Polaka, dać im możliwość przeżycia tego dnia wspólnie z Polskim Radiem - powiedziała Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. Podkreśliła, że rozgłośnia na wszystkich antenach będzie przypominać dorobek duchowy, kulturowy i społeczny Ojca Świętego. - Cieszy mnie to tym bardziej, że Polskie Radio od początku pontyfikatu Jana Pawła II miało czynny udział w szerzeniu jego przesłania - dodała Agnieszka Kamińska.

jan paweł II free 663.jpg
"W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim". Specjalny list Benedykta XVI

"Santo subito - Prorok naszych czasów" 

W niedzielę, w przededniu setnych urodzin Karola Wojtyły, o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia przeprowadzi transmisję uroczystej mszy świętej z bazyliki św. Krzyża w Warszawie, której będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Poniedziałek rozpocznie transmisja mszy świętej sprawowanej przez papieża Franciszka o godzinie 7.00 przy grobie św. Jana Pawła II.

Ojciec Andrzej Majewski, szef Redakcji Katolickiej Polskiego Radia, który nazywa wydarzenie bezprecedensowym, zwraca uwagę, że "papież Franciszek, przenosząc sprawowaną przez siebie liturgię do grobu Jana Pawła II w dniu jego urodzin, czyni gest wobec nas".

Wieczorem za pośrednictwem Polskiego Radia będzie można posłuchać dwóch koncertów: "Santo subito - Prorok naszych czasów" transmitowanego w radiowej Jedynce o godzinie 18.00 oraz "Koncertu Pamięci Jana Pawła II w 100-lecie urodzin" z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej nadanego o godzinie 19.30 w Programie 2 Polskiego Radia.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Ambasador USA w Polsce: 15 lat temu świat stracił wyjątkowego człowieka, św. Jana Pawła II

W przygotowanym przez Biuro Programu Niepodległa multimedialnym przedsięwzięciu "Santo subito - Prorok naszych czasów" będzie można usłyszeć między innymi Stanisławę Celińską, Krystynę Prońko, Krzysztofa Cugowskiego, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Kamila Bednarka, Natalię Nykiel i Skubasa. Koncert zakończy prowadzona przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego, procesja księży na wieżę sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i stamtąd błogosławieństwo na cztery strony świata dla Krakowa i Polski.

jan paweł II free 1200
Album Polskiego Radia "Byłem z Wami". Premiera z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Podczas koncertu, na który zaprasza radiowa Dwójka, pianista Szymon Nehring wykona utwory Fryderyka Chopina, a poezję Cypriana Kamila Norwida przeczyta Jan Englert.

Obie transmisje udostępni w formie wideo portal polskieradio.pl.

Wyjątkowi goście

W ciągu dnia w Polskim Radiu będzie można usłyszeć serwis dokumentujący pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny oraz liczne audycje specjalne poświęcone nauczaniu i życiu Jana Pawła II. Ich gośćmi będą między innymi przyjaciele i współpracownicy Karola Wojtyły. Wśród nich Wanda Półtawska, wieloletnia przyjaciółka Ojca Świętego, która pojawi się w radiowej Dwójce i Trójce, sekretarze papieża Polaka - kardynał Stanisław Dziwisz, który będzie gościem Programu 2, oraz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, którego będzie można usłyszeć w paśmie "Dzień z Trójką w domu".

Wśród gości Programu 2 pojawi się także rano ksiądz Sławomir Oder - postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, a obecnie postulator procesów kanonizacyjnych jego rodziców - Emilii i Karola Wojtyłów. Po godzinie 12.00 zaś Adam Bujak - fotograf Ojca Świętego.


Program 3 Polskiego Radia zaprosił między innymi doktor Milenę Kindziuk - autorkę monografii o rodzicach papieża. Reporterzy Trójki wybiorą się na spacer śladami Jana Pawła II po Małopolsce.

jan paweł arch 1200 1983
Kardynał Nycz: modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II może być wielką pomocą

W ciągu dnia, po serwisach informacyjnych antena będzie emitować cykl fragmentów homilii papieża z płyty „Jan Paweł II. Byłem z Wami”. Pojawią się też archiwalne wypowiedzi Ojca Świętego oraz anegdoty i mało znane fakty z jego życia.

W "Wieczorze z Trójką w domu" antena zaprosi między innymi do wysłuchania „Tryptyku rzymskiego” w aranżacji Włodka Pawlika i interpretacji Artura Żmijewskiego. Po godzinie 23.00 wyemituje z kolei ten utwór w aranżacjach i wykonaniu Stanisława Soyki przygotowanych specjalnie na setne urodziny papieża.

Szczegółowe informacje na temat przygotowanego przez Polskiej Radio programu obchodów 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II można znaleźć na portalu polskieradio.pl.


pkr

Czytaj także

Abp Jędraszewski: Jan Paweł II przypominał, że pamięć tworzy tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 22:45
Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca do spotkania Polaków na Placu świętego Piotra w Rzymie z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II. W niedzielę w kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie odczytane zaproszenie arcybiskupa do udziału w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światło jego nauki to akt miłosierdzia". Ks. Zieliński o Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 03:30
Za trzy miesiące, 17 maja, na placu świętego Piotra w Rzymie papież Franciszek odprawi uroczystą mszę w setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji do Rzymu przybędzie z Polski Narodowa Pielgrzymka. - Przywrócenie światła nauki Jana Pawła II jest aktem miłosierdzia wobec współczesnego świata - powiedział ksiądz Henryk Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uczył nas zawierzenia Maryi". Mija 15. rocznica śmierci Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 04:15
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Krzysztof Czapla, pallotyn z Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem powiedział, że poprzez tę zbieżność wydarzeń Jan Paweł II wskazuje na lekarstwo dla współczesnego świata, którymi jest zawierzenie Maryi oraz Miłosierdziu Bożemu.
rozwiń zwiń