X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kardynał Nycz: modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II może być wielką pomocą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 07:00
- Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II może być wielką pomocą dla nas, a równocześnie okazją do tego, żeby w ciszy swojego domu zerknąć do encyklik i do przemówień papieża - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W czwartek przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
Góra Świętej Anny 21.06.1983. II pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Ojciec Święty podczas  homilii w czasie wieczornych nieszporów maryjnych
Góra Świętej Anny 21.06.1983. II pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Ojciec Święty podczas homilii w czasie wieczornych nieszporów maryjnychFoto: PAP/Grzegorz Rogiński

 

JP2-rocznica-smierci-pap-1200.jpg
15 lat bez św. Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

Metropolita warszawski zachęcił, aby w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w sposób szczególny złączyć się w modlitwie przez wstawiennictwo papieża w intencji świata, Kościoła, w intencji wszystkich ludzi, którzy zmarli na koronawirusa oraz w intencji wszystkich ludzi, którzy są zarażeni i przebywają w kwarantannie oraz tych, którzy tracą pracę.

Kard. podkreślił, żeby szanując ten smutny, trudny, pełen wyzwań czas, "modlić się poprzez wstawiennictwo św. Jana Pawła II do Pana Boga, by nas ogarnął płaszczem swojego miłosierdzia i miłości oraz przeżywać to wszystko, co nas spadło w związku z epidemią koronawirusa".

- Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II może być wielką pomocą dla nas, a równocześnie okazją do tego, żeby w ciszy swojego domu zerknąć do encyklik i do przemówień papieża - powiedział kard. Nycz.

"Św. Jan Paweł II, który umiał nas podnosić swoim słowem"

- Mówię z pełną świadomością, że będziemy patrzeć i przeżywać tę rocznicę bez jakiegoś tryumfalizmu w tym znaczeniu, że czas jest taki, że są rzeczy jeszcze ważniejsze w danym momencie, a tymi rzeczami są zdrowie i życie ludzi, miłość bliźniego, pomaganie sobie nawzajem - zaznaczył kard. Nycz.

Zdaniem hierarchy, w tym czasie niesłychanie sprawą ważną jest, żebyśmy "potrafili oddać się modlitwie, refleksji nad sensem tego wszystkiego, co się dzieje, oprócz tego, co czynimy, podporządkowując się zaleceniom obowiązującym w czasie epidemii koronawirusa".

- W tym czasie z perspektywy modlitwy staje przed nami św. Jan Paweł II, który umiał nas podnosić swoim słowem, kiedy żył w tak trudnych czasach. (...) za jego czasów były przecież wojny - dodał metropolita warszawski.

Wezwał też, by modlić się do św. Jana Pawła II, "żeby w tym czasie nas natchnął, żeby nas doprowadził do Pana Boga, żeby nam pozwolił pojąć i zrozumieć bez zewnętrznych oznak - spotkań w Warszawie na pl. Piłsudskiego, jak to bywało w latach poprzednich, bez wspólnej modlitwy".

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie o godz. 21.37.

PAP/agkm

Czytaj także

Kard. Dziwisz wezwał do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 01:02
W przesłaniu opublikowanym na stronie archidiecezji krakowskiej wieloletni sekretarz Jana Pawła III kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował o duchowe zjednoczenie o 21.37 w 15. rocznicę przejścia polskiego papieża do domu Ojca. "Świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu"  - napisał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

16 lat temu zmarł Jan Paweł II. Posłuchaj komunikatu Watykanu o jego śmierci

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 06:00
"Ojciec Święty zmarł o 21.37 w swoim apartamencie w Watykanie. Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" tak brzmiał komunikat Stolicy Apostolskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Senk: Jan Paweł II dał świadectwo wartości życia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:59
"Musicie być mocni mocą miłości" - te słowa świętego przywołuje Centrum Myśli Jana Pawła II. Uczyniło je też hasłem tegorocznych obchodów 15. rocznicy śmierci papieża Polaka.
rozwiń zwiń