X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim". Specjalny list Benedykta XVI

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 13:30
Z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II emerytowany papież Benedykt XVI przygotował specjalny list. Został on zaprezentowany w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
Audio
  • List od Benedykta XVI na stulecie urodzin Jana Pawła II - kard. Stanisław Dziwisz (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock

"W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim. W godzinie, w której Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas znakiem nadziei i ufności" - napisał papież Benedykt XVI.

Benedykt XVI - następca Jana Pawła II - w liście do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego przypomina życiorys swojego poprzednika. Zwraca w nim uwagę na kilka aspektów życia i nauczania najpierw Karola Wojtyły później Jana Pawła II. To między innymi obecność na Soborze Watykańskim II czy zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

jan paweł II free 1200
Album Polskiego Radia "Byłem z Wami". Premiera z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Kardynał Joseph Ratzinger, jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary, był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, a po jego śmierci został wybrany jego bezpośrednim następcą na Stolicy Piotrowej. Benedykt XVI historyczny list przygotował na prośbę kard. Stanisława Dziwisza, wieloletniego osobistego sekretarza Jana Pawła II, świadka życia, świętości i wielkości papieża Polaka.

Oficjalna prezentacja

List liczący 14 stron po raz pierwszy odczytano publicznie w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

- W tekście widać miłość i podziw Benedykta XVI do Jana Pawła II - mówił dominikanin Jarosław Kupczak, dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który przytaczał fragmenty listu.

W formie drukowanej dokument został przygotowany przez archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława BM.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozpoczęły się procesy beatyfikacyjne rodziców Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:30
W bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach odbyła się pierwsza uroczysta sesja trybunałów beatyfikacyjnych. Pierwszy sędzia trybunału, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprosił do modlitwy o pomyślny przebieg procesu i łaski za wstawiennictwem Sług Bożych Karola i Emilii Wojtyłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Gądecki: zachęcam do inicjatywy #ThankYouJohnPaul2

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:15
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla świętego Jana Pawła II. Akcja związana jest z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzie z wielu krajów dziękują Janowi Pawłowi II". Rzecznik KEP o inicjatywie #ThankYouJohnPaul2

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 06:59
- Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2, polegająca na publikowaniu w mediach społecznościowych podziękowań dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin, staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy i świata - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Jej zwieńczenie nastąpi 18 maja, czyli w dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert "Santo Subito - Prorok Naszych Czasów" w 100-lecie urodzin papieża – Polaka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 13:55
Koncert z udziałem największych polskich gwiazd będzie można zobaczyć lub usłyszeć 18 maja także za pośrednictwem Polskiego Radia
rozwiń zwiń