X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim". Specjalny list Benedykta XVI

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 13:30
Z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II emerytowany papież Benedykt XVI przygotował specjalny list. Został on zaprezentowany w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
Audio
  • List od Benedykta XVI na stulecie urodzin Jana Pawła II - kard. Stanisław Dziwisz (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock

"W Janie Pawle II moc i dobroć Boga ukazały się nam wszystkim. W godzinie, w której Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas znakiem nadziei i ufności" - napisał papież Benedykt XVI.

Benedykt XVI - następca Jana Pawła II - w liście do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego przypomina życiorys swojego poprzednika. Zwraca w nim uwagę na kilka aspektów życia i nauczania najpierw Karola Wojtyły później Jana Pawła II. To między innymi obecność na Soborze Watykańskim II czy zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

jan paweł II free 1200
Album Polskiego Radia "Byłem z Wami". Premiera z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Kardynał Joseph Ratzinger, jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary, był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, a po jego śmierci został wybrany jego bezpośrednim następcą na Stolicy Piotrowej. Benedykt XVI historyczny list przygotował na prośbę kard. Stanisława Dziwisza, wieloletniego osobistego sekretarza Jana Pawła II, świadka życia, świętości i wielkości papieża Polaka.

Oficjalna prezentacja

List liczący 14 stron po raz pierwszy odczytano publicznie w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

- W tekście widać miłość i podziw Benedykta XVI do Jana Pawła II - mówił dominikanin Jarosław Kupczak, dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który przytaczał fragmenty listu.

W formie drukowanej dokument został przygotowany przez archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława BM.

pg

Czytaj także

Rozpoczęły się procesy beatyfikacyjne rodziców Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:30
W bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach odbyła się pierwsza uroczysta sesja trybunałów beatyfikacyjnych. Pierwszy sędzia trybunału, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprosił do modlitwy o pomyślny przebieg procesu i łaski za wstawiennictwem Sług Bożych Karola i Emilii Wojtyłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Gądecki: zachęcam do inicjatywy #ThankYouJohnPaul2

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:15
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla świętego Jana Pawła II. Akcja związana jest z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzie z wielu krajów dziękują Janowi Pawłowi II". Rzecznik KEP o inicjatywie #ThankYouJohnPaul2

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 06:59
- Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2, polegająca na publikowaniu w mediach społecznościowych podziękowań dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin, staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy i świata - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Jej zwieńczenie nastąpi 18 maja, czyli w dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert "Santo Subito - Prorok Naszych Czasów" w 100-lecie urodzin papieża – Polaka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 13:55
Koncert z udziałem największych polskich gwiazd będzie można zobaczyć lub usłyszeć 18 maja także za pośrednictwem Polskiego Radia
rozwiń zwiń