Warsztaty EBU. Andrzej Rogoyski: wzajemnie wymieniamy się informacjami

2019-09-30, 11:33

Warsztaty EBU. Andrzej Rogoyski: wzajemnie wymieniamy się informacjami
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Foto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Menedżerowie technologii i inżynierowie z 7 krajów biorą udział w warsztatach, zorganizowanych w Regionalnym Centrum Szkoleniowym EBU w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. Tematem szkolenia jest wykorzystanie sieci IP w transmisjach audio i video. - Wymieniamy się informacjami, które pomogą nam przejść do następnego etapu rozwoju technologicznego - powiedział prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

Posłuchaj

Andrzej Rogoyski: wzajemnie wymieniamy się informacjami, które pomogą nam przejść do następnego etapu rozwoju technologicznego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

To już drugie spotkanie organizowane w Warszawie przez Polskie Radio i EBU.

Powiązany Artykuł

ar12.jpg
Warsztaty europejskich nadawców radiowych w Polskim Radiu

Andrzej Rogoyski: dzielimy się doświadczeniami

Prezes publicznego nadawcy Andrzej Rogoyski podkreślił, że to możliwość nabywania bezcennej wiedzy od najlepszych specjalistów w branży, także dla pracowników Polskiego Radia. - Nasi specjaliści, inżynierowie, technicy, mogą na miejscu korzystać z tych doświadczeń - powiedział.

>>>[DWÓJKA] Pascale Labrie: Polskie Radio daje szansę na zaistnienie w świecie

- Wszyscy się uczymy i przekazujemy sobie różnego rodzaju informacje, które będą pomagały nam wszystkim - zaznaczył prezes Polskiego Radia. - Wzajemnie wymieniamy się informacjami, które pomogą nam przejść do następnego etapu rozwoju technologicznego - dodał.

Sesje szkoleniowe w Polskim Radiu

Umowę o powstaniu Regionalnego Centrum Szkoleniowego Europejskiej Unii Nadawców w Polskim Radiu w Warszawie podpisano w styczniu tego roku. Swoim zasięgiem obejmuje cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Podpisane porozumienie zakłada realizację w Polskim Radiu dwóch sesji szkoleniowych rocznie.

Wiosną dziennikarze uczyli się jak wykorzystać smartfon w codziennej pracy reportera, obecna sesja dotyczy wykorzystania sieci IP w transmisjach audio i video.

Powiązany Artykuł

polskie radio budynek 1200.jpg
Paweł Kwieciński został wybrany do komitetu radiowego EBU

Radio dla każdego

Andrzej Rogoyski zaznaczył, że Polskie Radio jest dziś nie tylko nadawcą w klasycznym rozumieniu, ale nowoczesną platformą multimedialną. Zwrócił uwagę na rolę internetu w rozwoju radia i możliwość oglądania transmisji radiowych audycji, np. wydarzeń kulturalnych.

- Musimy radio przygotować tak, żeby było ono zarówno miejscem, w którym dobrze się będą czuli ci, którzy słuchają go w sposób tradycyjny, jak i ci, którzy oczekują czegoś więcej - spotkania dźwięku z obrazem - zauważył.

Projekt o szerokim zasięgu

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Europejska Unia Nadawców (EBU) jest na świecie czołowym sojuszem mediów publicznych. EBU działa na ich rzecz, dążąc do utrzymania ich wyjątkowego statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach.

W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk.

Członkowie EBU obsługują ponad 2000 kanałów telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz oferują treści na innych platformach. Razem docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach.

msze

Polecane

Wróć do strony głównej