Klubowe MŚ: piękne gole w półfinale, triumf Santosu

2011-12-14, 15:56

Brazylijski FC Santos pokonał w japońskiej Toyocie gospodarzy turnieju - Kashiwę Reysol 3:1 w pierwszym półfinale klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej.

Santos był faworytem pojedynku z Kashiwa Reysol na Toyota Stadium i stanął na wysokości zadania. Klub z Ameryki Południowej wygrał 3-1 i kontrolował przebieg meczu.

Piękne bramki ozdobą meczu!

W 19. minucie Neymar otrzymał podanie przed polem karnym, zwiódł przeciwnika i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą posłał piłkę do siatki. Pięć minut później Santos prowadził już 2-0. Tym razem kapitalnie zza pola karnego przymierzył Borges.

Japoński zespół pokazał jednak, że nie zamierza składac broni. W 54. minucie kontaktowego gola strzelił Hiroki Sakai, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi rywali.

Wynik spotkania ustalił Danilo, który w 63. minucie perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Piłka po jego strzale minęła mur i tuż przy słupku znalazła drogę do siatki. Takanori Sugeno nawet nie drgnął.

W meczu o piąte miejsce meksykańska drużyna CF Monterrey wygrała z Esperance Tunis 3:2. Drugiego finalistę wyłoni czwartkowy mecz Barcelony z katarskim Al-Sadd SC.

Finał i mecz o trzecie miejsce odbędą się w Jokohamie 18 grudnia. Przed rokiem triumfował Inter Mediolan.