X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Będą nowe zasady przeglądów technicznych samochodów. Auto z fotografią

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 11:23
Minister Infrastruktury wraca do pomysłu zaostrzenia nadzoru nad badaniami technicznymi samochodów i szykuje zmiany. Wśród nich najważniejsza przewiduje, że każde auto, które stawi się do stacji diagnostycznej, będzie fotografowane. Fotografia będzie dowodem na obecność pojazdu na badaniach – informuje dziennik.pl. Taki system działa już w Czechach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Pomysłodawcy chcą, by zdjęcia były przechowywane przez dwa lata od daty przeprowadzenia przeglądu. Mają być dowodem i umożliwić identyfikację oraz weryfikację, czy dany pojazd faktycznie został poddany kontroli.

Fotografie chwalone przez fachowców

– Taki system działa już w Czechach. Tam diagnosta fotografuje tablicę rejestracyjną i cały pojazd według specjalnej instrukcji. A zaproponowane przez ministerstwo rozwiązanie wydaje się być znacznie lepsze niż monitoring wizyjny – powiedział dziennik.pl Marcin Barankiewicz, Prezes Zarządu Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.


mechanik1200.jpg
Przegląd techniczny samochodu - jak to się robi w Polsce?

Diagności z obowiązkiem szkoleń i egzaminów

Projekt ustawy wprowadza także szkolenia dla osób szkolących diagnostów – tym zajmie się Instytut Transportu Samochodowego. ITS będzie także odpowiedzialny za organizowanie i przeprowadzanie egzaminów kwalifikacyjnych dla kandydatów na diagnostów.

Planowany termin przyjęcia projektu przez radę ministrów to III kwartał 2020 roku.


PR24/PAP/IAR/dziennik.pl/DoS/jk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia vs sprzedaż aut. Internet największą nadzieją dealerów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 13:00
- Epidemia zaburzyła coroczny, tradycyjny harmonogram wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika, dlatego potanieć mogą tylko te auta, które są już na placach u sprzedawców - ocenił Dariusz Balcerzyk ekspert Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Ale jego zdaniem sprzedaż internetowa aut  jest wręcz skazana na sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryptonim Izera. Po dwóch dekadach doczekamy się polskiego samochodu osobowego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 13:42
8 lat temu - w kwietniu 2002 roku - z taśmy produkcyjnej zjechał ostatni polonez. Od tego czasu nie możemy szczycić się polską marką samochodu osobowego. To jednak ma się wkrótce zmienić - w roku 2023 na ulice ma wyjechać Izera, polski samochód elektryczny. Auto ma być dostępne dla tzw. przeciętnego Kowalskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus uderzył w polski rynek motoryzacyjny. Spadek produkcji i mniej zarejestrowanych aut

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 12:28
Pandemia COVID-19 zachwiała rynkiem samochodowym w Polsce. Spowodowała, że liczba rejestracji nowych pojazdów jest znacznie niższa niż w analogicznym okresie 2019 roku. Spadła też produkcja aut w naszym kraju. Tak wynika z raportu firmy audytorskiej KPMG.
rozwiń zwiń