X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ponad 2,8 mln zł kary dla wykonawcy tunelu na Zakopiance. GDDKiA podjęła decyzję

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 13:43
Rzeczniczka małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut poinformowała nałożenia na wykonawcę odcinka tunelowego S7 w ciągu Zakopianki karę w wysokości 2 mln 850 tys. zł. Powodem są nieterminowe płatności dla podwykonawców.
GDDKIA nałożyła na wykonawcę odcinka tunelowego S7 w ciągu Zakopianki karę w wysokości 2 mln 850 tys. zł za nieterminowe płatności dla podwykonawców
GDDKIA nałożyła na wykonawcę odcinka tunelowego S7 w ciągu Zakopianki karę w wysokości 2 mln 850 tys. zł za nieterminowe płatności dla podwykonawcówFoto: Nahlik / Shutterstock.com

Rzeczniczka wskazała, że aktualne opóźnienia robót wynoszą trzy miesiące. Wykonawcą odcinka tunelowego Zakopianki jest włoska firma Astaldi. Przedstawiciele firmy tłumaczyli wcześniej, że opóźnienia prac spowodowane są niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, pandemią covid oraz trudnościami kadrowymi u podwykonawcy tunelu.

- Analizowane są kolejne dokumenty i jeżeli będą w nich jakieś nieprawidłowości, to naliczane będą kolejne kary – dodała rzeczniczka.

Opóźnienia na budowie tunelu

Wizytujący w styczniu br. budowę tunelu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewniał wówczas, że jest szansa na ukończenie budowy na koniec bieżącego roku. Wiadomo już, że ten termin nie będzie dotrzymany.

Czytaj więcej:


Tunel w ciągu popularnej Zakopianki jest drążony w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie rozpoczęło się w marcu 2017 r. Koszt budowy wyniesie prawie miliard złotych.

PolskieRadio24.pl, PAP, GDDKiA, md

Czytaj także

Droga krajowa nr 94 zostanie zmodernizowana. GDDKiA poszerzy i przebuduje 8-kilometrowy fragment

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:00
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszerzy i przebuduje 8-kilometrowy fragment drogi krajowej numer 94 pomiędzy miejscowościami Zederman i Jerzamowice. Umowę w tej sprawie GDDKiA podpisała z wykonawcą, firmą Eurovia Polska. Drogowcy planują, że inwestycja będzie gotowa w 2025 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Znikną korki i zatory, skróci się czas podróży". Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Niemodlina

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:40
Obwodnica Niemodlina jest już otwarta. Kierowcy mogą korzystać z całej trasy. Dotychczas ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej numer 46 odbywał się przez centrum miasta. Ciężkie pojazdy przejeżdżały przez miejskie ulice, powodując hałas i zanieczyszczenie powietrza. Wysokie natężenie ruchu obniżało też bezpieczeństwo mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK wybuduje pod Łodzią tunel kolejowy. Horała zdradza, kiedy ruszy pierwszy pociąg dużych prędkości

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 08:47
- Harmonogram prac jest niezwykle ambitny i jeżeli uda się go zrealizować, będzie to wielki sukces, ponieważ to by znaczyło, że budujemy znacznie szybciej niż w Europie Zachodniej - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister infrastruktury Marcin Horała o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.
rozwiń zwiń