X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: inwestycje zmienią oblicze polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 17:12
To jedna z najbardziej wyczekiwanych tras w Polsce. Trwa budowa kilku odcinków trasy S7 na północ od Krakowa. Dziś teren budowy jednego z odcinków wizytował premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszył mu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na budowie odcinka trasy S7 Moczydło-Miechów  w Miechowie.
Premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na budowie odcinka trasy S7 Moczydło-Miechów w Miechowie. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Premier razem z szefem resortu infrastruktury przebywali na placu budowy odcinka Moczydło-Miechów. Jest to część trasy S7 o długości ponad 55 kilometrów, której budowę podzielono na odcinki, wśród których są także: Miechów-Szczepanowice, Szczepanowice-Widoma, Widoma-Kraków.

Odcinek, który dziś wizytował premier Mateusz Morawiecki będzie miał niespełna 19 kilometrów długości. Będzie to dwujezdniowy fragment - po dwa pasy ruchu plus rezerwa na trzeci. Zaplanowano tutaj dwa węzły drogowe - Książ i Miechów, 24 obiekty inżynieryjne, 20 przepustów o funkcji ekologicznej i dwa miejsca obsługi podróżnych - Giebułtów w kierunku Kielc oraz Małoszów w stronę Krakowa.

Premier podkreślił, że na północ od Krakowa tworzy się znakomita przestrzeń inwestycyjna, choćby w gminie Książ Wielki. Zaznaczył, że dzieje się tak między innymi dzięki takim inwestycjom, jak budowa drogi ekspresowej.

Czytaj więcej:

Zapadła decyzja środowiskowa ws. przebiegu fragmentu trasy S7. Wiemy, czego dotyczą zmiany

- Jak dzisiaj nie możemy sobie wyobrazić bez dróg ekspresowych i doprowadzających do nich dróg lokalnych, tak myślę, że w niedalekiej przyszłości park technologiczny, który tutaj powstanie, będzie rozsadnikiem polskiej myśli technicznej i polskiej technologii. O to właśnie chodzi w Polskim Ładzie - mówił premier.

Drogowcy argumentują, że konieczność budowy tej drogi wynika z potrzeby stworzenia tranzytowego układu dróg na terytorium kraju. S7 będzie jednym z najważniejszych korytarzy z północy na południe kraju.

Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z obszarów miejskich poprzez budowę drogi ekspresowej jest korzystne dla obszarów miejskich, ponieważ ruch tranzytowy dezorganizuje i zakłóca życie mieszkańców. Powoduje bardzo znaczną uciążliwość dla mieszkańców w postaci wypadków, hałasu, spalin i wibracji.

Czytaj więcej:

"Od Piotrkowa do Gdańska kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni". Nowa część A1 gotowa

Przedstawiciele GDDKiA zwracają uwagę, że zastosowanie ekranów akustycznych powinno w znacznej części wyeliminować uciążliwości akustyczne spowodowane poprowadzeniem drogi ekspresowej.

Podniesie to komfort mieszkańców i zwiększy ich bezpieczeństwo. Dla kierowców przejazd drogą ekspresową będzie korzystny ze względu na skrócenie czasu przejazdu i podniesienie bezpieczeństwa na drodze poprzez zmniejszenie liczby skrzyżowań i zlikwidowanie bezpośrednich wjazdów na drogę z pól i posesji.

Aleksander Pszoniak, PR24, akg


Czytaj także

"Ograniczy problemy związane z korkami i hałasem". Ruszyły prace przy budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 16:35
Rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zakończenie inwestycji, której koszt wyniesie blisko 53 mln zł, planowane jest w 2024 roku. Trasa powstanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapadła decyzja środowiskowa ws. przebiegu fragmentu trasy S7. Wiemy, czego dotyczą zmiany

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 17:49
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrzył odwołania w sprawie budowy drogi ekspresowej S7 Warszawa-Kiełpin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od Piotrkowa do Gdańska kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni". Nowa część A1 gotowa

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:45
W piątek zostanie udostępniona kierowcom nowa jezdnia z trzema pasami ruchu autostrady A1 na odcinku Piotrków Trybunalski-Tuszyn w woj. łódzkim. Będzie to oznaczało, że od Piotrkowa Tryb. aż do Gdańska kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni.
rozwiń zwiń