X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Od Piotrkowa do Gdańska kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni". Nowa część A1 gotowa

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:45
W piątek zostanie udostępniona kierowcom nowa jezdnia z trzema pasami ruchu autostrady A1 na odcinku Piotrków Trybunalski-Tuszyn w woj. łódzkim. Będzie to oznaczało, że od Piotrkowa Tryb. aż do Gdańska kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni.
Wkrótce będzie udostępnieniy do ruchu kolejny, 12-kilometrowy fragment nowej wschodniej jezdni autostrady A1.
Wkrótce będzie udostępnieniy do ruchu kolejny, 12-kilometrowy fragment nowej wschodniej jezdni autostrady A1.Foto: Shutterstock

To drugi odcinek powstającej w woj. łódzkim autostrady, na którym zakończyły się główne prace i kierowcy będą mieli do dyspozycji obie jezdnie. Na początku listopada oddano do użytku 7-kilometrowy fragment między Radomskiem a granicą woj. śląskiego.

1200 budowa drogi forum.jpg
Ułatwi połączenie północy z południem województwa. Na Podlasiu oddano do użytku nową trasę

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Maciej Zalewski, udostępnienie do ruchu kolejnego, 12-kilometrowego fragmentu nowej wschodniej jezdni (kierunek Łódź) ma nastąpić w piątek ok. godz. 10. To odcinek między Piotrkowem Trybunalskim a Tuszynem, za którego powstanie odpowiedzialne jest konsorcjum firm Budimex-Strabag.

- Będzie to oznaczało, że od Piotrkowa aż do Gdańska kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni. Do węzła Tuszyn po trzy pasy ruchu, dalej dwa pasy. Ruch w przeciwnym kierunku nadal będzie odbywał się po dwóch pasach ruchu. Na dwóch pozostałych będą prowadzone prace związane m.in. z przygotowaniem docelowego oznakowania poziomego - wyjaśnił Zalewski.

Kolejnym odcinkiem, na którym ruch będzie odbywał się po obu jezdniach jeszcze w tym roku, ma zostać udostępniony między Kamieńskiem a Radomskiem.

Trwająca budowa autostrady A1 między Tuszynem w woj. łódzkim i Częstochową podzielona jest na pięć części, z których cztery o łącznej długości 64 km przebiegają przez woj. łódzkie, a jedna przez woj. śląskie (16,9 km).

budowa drogi 1200.jpg
Powstanie obwodnica Strykowa. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą

Fragment "A" (od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski - 15,9 km) za 478,9 mln zł brutto realizuje konsorcjum firm Budimex-Strabag. Te same firmy za 573,1 mln zł brutto budują odcinek "C" (od węzła Kamieńsk do węzła Radomsko - 16,7 km). Odcinek "D" (od Radomska do granicy z woj. śląskim - 7 km) za 338,25 mln zł brutto wykonuje firma PUT Intercor.

Najpóźniej ma powstać odcinek "B" między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem (24,2 km), który za 857 mln zł brutto realizuje firma Mirbud SA. Odcinek "E" od granicy woj. łódzkiego do węzła Częstochowa Północ (16,9 km) za 597 mln zł brutto wykonuje Polaqua Sp. z o.o.

Całkowita długość budowanej na terenie obu województw autostrady liczy 81 km. Ma być ona gotowa na przełomie 2022 i 2023 r. Realizacja inwestycji o kilka godzin skróci przejazd z Trójmiasta do południowej granicy kraju. 

PR24, akg

Czytaj także

Powstanie obwodnica Strykowa. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 13:27
Coraz bliżej do realizacji obwodnicy Strykowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na zaprojektowanie i budowę tej trasy. Inwestycja jest wpisana do programu budowy stu obwodnic w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwi połączenie północy z południem województwa. Na Podlasiu oddano do użytku nową trasę

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 15:38
225 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja drogi wojewódzkiej z Dąbrowy Białostockiej do Sokółki (Podlaskie). W środę oficjalnie oddano ją do użytku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapadła decyzja środowiskowa ws. przebiegu fragmentu trasy S7. Wiemy, czego dotyczą zmiany

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 17:49
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrzył odwołania w sprawie budowy drogi ekspresowej S7 Warszawa-Kiełpin.
rozwiń zwiń