X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ułatwi połączenie północy z południem województwa. Na Podlasiu oddano do użytku nową trasę

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 15:38
225 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja drogi wojewódzkiej z Dąbrowy Białostockiej do Sokółki (Podlaskie). W środę oficjalnie oddano ją do użytku.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock/Stockr

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki poinformował podczas otwarcia, że 90 proc. pieniędzy na tę drogę pochodziło z UE. Przypomniał, że dotacja wyniosła ostatecznie 203 mln zł i było to więcej niż pierwotnie planowano, bo udało się zwiększyć unijne dofinansowanie, a to oznacza, że mniej środków trzeba było przeznaczyć z budżetu województwa podlaskiego. Przypomniał, że pierwotnie dofinansowanie z UE miało wynieść 123 mln zł.

Ważny ciąg komunikacyjny

Budowę drogi zaczynał jeszcze poprzedni zarząd województwa podlaskiego. Przypomniano, że prace trwały dłużej niż planowano, bo były problemy z pierwszym wykonawcą inwestycji, kończyła ją inna firma.

BUDOWA DROGI twitter GDDKiA.jpg
"Polska będzie wielkim placem budowy dróg lokalnych". Waldemar Buda o Programie Inwestycji Strategicznych

Inwestycję realizował Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

- To jest bardzo ważna inwestycja, droga 673 z Lipska do Sokółki, przez Dąbrowę, przez Sidrę. To jest ponad 30 km nowej drogi. Ciąg komunikacyjny, który na pewno jest bardzo istotny z punktu widzenia rozwoju województwa podlaskiego - mówił marszałek Kosicki na uroczystości w Dąbrowie Białostockiej.

Droga do granicy państwa

Obecni na otwarciu lokalni samorządowcy podkreślali znaczenie tej drogi dla sprawnej i bezpiecznej komunikacji w regionie, poprawy jakości życia mieszkańców. Powiat sokólski leży przy granicy z Białorusią.

Radny sejmiku województwa podlaskiego Paweł Wnukowski zwrócił uwagę, że droga pomaga łączyć północ z południem województwa podlaskiego, ciąg ten jest rozbudowywany o drogę od Lipska do granicy państwa. "(...) a w obecnej sytuacji, która się dzieje na granicy polsko-białoruskiej pokazuje, że jest to inwestycja niezwykle ważna i kluczowa z punktu widzenia militarnego, bo tędy właśnie przecież od Krynek aż po Lipsk do granicy państwa, wzdłuż niej poruszają się nasze wojska i mogą robić to niezwykle skutecznie i szybko ze względu na to, że ten odcinek drogi został wyremontowany" - powiedział Wnukowski.

PR24, akg

Czytaj także

Nowe odcinki dróg w 2022 roku. Plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 21:24
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "według wstępnego planu, zamierza w 2022 roku ogłosić przetargi na co najmniej 24 odcinki dróg o łącznej długości 252 km".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska będzie wielkim placem budowy dróg lokalnych". Waldemar Buda o Programie Inwestycji Strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 17:49
- Gros inwestycji planowanych do realizacji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych dotyczy dróg lokalnych - podkreślił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Dodał, że na wiosnę przyszłego roku Polska będzie wielkim placem budowy dróg lokalnych i gminnych.
rozwiń zwiń