X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pieniądze z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 13:00
Rada Ministrów przyjęła we wtorek założenia "Programowania Rozwoju Obszarów Wiejskich ze Środków Europejskich na lata 2021-2027". Projekt przygotowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Fot. Min. Rolnictwa

Rząd przedstawił możliwości finansowania rozwoju wsi i obszarów wiejskich oraz sektora rolno-spożywczego ze środków Unii Europejskiej w latach  2021-2027, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) i Polityki Spójności.


rolnictwo1200.jpg
Minister rolnictwa: nikt nie kwestionuje potrzeby wyrównania dopłat



Na Wspólną Politykę Rolną (WPR) dla wszystkich krajów członkowskich Komisja Europejska zaproponowała 365 mld euro. Z czego na płatności bezpośrednie i interwencje rynkowe przewidziano 286,2 mld euro, a na rozwój obszarów wiejskich 78,8 mld euro.

Proponowane środki dla Polski w ramach WPR to 30,6 mld euro, a na Politykę Spójności 64,4 mld euro. Dla wszystkich krajów UE na Politykę Spójności będzie 330,6 mld euro.

rolnictwo finanse1200.jpg
J. Wojciechowski: jesteśmy na dobrej drodze do wyrównania dopłat

Na co pójdą pieniądze z UE ?

Nowe działania UE w ramach WPR będą koncentrowały się na wspieraniu rozwoju sektora rolno-spożywczego oraz ocenie jego oddziaływania na klimat i środowisko.

W ocenie resortu rolnictwa: "sprostanie oczekiwaniom Komisji Europejskiej, związanym z realizacją przez rolnictwo celów środowiskowo-klimatycznych, będzie wymagało przeznaczenia na ten cel większej niż dziś części WPR. Dlatego rozwój obszarów wiejskich po 2020 r. wymaga istotnego wsparcia pozostałych środków europejskich, w tym w szczególności z Polityki Spójności".

rolnictwo finanse1200.jpg
Ardanowski: model rolnictwa, który jest w Polsce, zaczyna obowiązywać w UE

Potrzebne będą inwestycje w gospodarkę wodną i odpady

Na obszarach wiejskich ze środków Polityki Spójności będą potrzebne inwestycje dotyczące: magazynowania i retencji wody, gospodarki odpadami i ściekami oraz infrastruktury umożliwiającej rozwój przedsiębiorczości i powstawanie nowych miejsc pracy w takich działach gospodarki jak: transport, energia i internet.

"W negocjacjach na forum unijnym Polska zabiega o zwiększenie budżetu w ramach obu polityk" - podkreślono w komunikacie CIR.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak