X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GDDKiA: w 2019 r. udostępniono 50 km S5 i wyremontowano 77 km dróg w Wielkopolsce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 11:20
Udostępnienie 50 km drogi ekspresowej S5 łączącej Poznań z Wrocławiem oraz remont 77 km dróg krajowych to efekty prac na drogach zarządzanych przez GDDKiA w województwie wielkopolskim w 2019 roku. W projektowaniu na terenie województwa jest ponad 300 km dróg S10 i S11.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: bibiphoto/ Shutterstock

W połowie grudnia oficjalnie otwarto 50 km wielkopolskiego odcinka drogi ekspresowej S5 łączącej Poznań i Wrocław. Kierowcom udostępniono trzy odcinki - Poznań - Wronczyn (16,5 km), Wronczyn - Kościan (18,9 km) i Kościan - Radomicko (15,7 km).

shutterstock autostrada a2 1200.jpg
Krótszy czas podróży między Warszawą, Kielcami i Krakowem. Ważny odcinek S7 gotowy

Według GDDKiA nowe odcinki S5 pozwolą kierowcom na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe podróżowanie pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, skracając przy okazji czas przejazdu do ok. półtorej godziny.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Szybciej z Wrocławia do Poznania. Nowy fragment trasy S5 otwarty

- Nowa trasa S5 jest doskonale skomunikowana z innymi odcinkami dróg krajowych oraz z drogami innych kategorii przy zastosowaniu nowoczesnych bezkolizyjnych rozwiązań komunikacyjnych. Dzięki udostępnieniu ostatnich 50 kilometrów została zrealizowana cała droga ekspresowa S5 w województwie wielkopolskim o długości ponad 160 km i wartości inwestycyjnej około 5,5 mld złotych - poinformował poznański oddział GDDKiA.

obwodnica 663.jpg
Kierowcy ominą Częstochowę obwodnicą. Otwarto fragment autostrady A1

Jak podano, w ciągu minionych trzech lat w Wielkopolsce oddano do użytku blisko 130 km dróg ekspresowych, umożliwiając połączenie z Wrocławiem oraz województwem kujawsko-pomorskim.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

Ponadto w 2019 roku w Wielkopolsce nową nawierzchnię zyskało 77 kilometrów dróg krajowych. Przebudowano 25 skrzyżowań, wybudowano siedem nowych sygnalizacji świetlnych.

We wrześniu oddano do użytkowania m.in. wyremontowany most przez Wartę w Obornikach w ciągu drogi krajowej nr 11. W trakcie remontu ruch samochodów i pieszych został przełożony na most tymczasowy.

GDDKiA podała, że na terenie województwa wielkopolskiego w projektowaniu w regionie znajduje się ponad 300 km odcinków dróg ekspresowych S10 i S11.

W 2018 roku podpisano umowy na wykonanie prac projektowych, objęte nimi są odcinki S11 Szczecinek – Piła, Piła –Ujście, Ujście – Oborniki, Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik, Kórnik – Ostrów Wielkopolski i Ostrów Wielkopolski – Kępno. W projektowaniu jest też odcinek S10 Piła – Wyrzysk.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa autostrad i dróg w Polsce nie zwalnia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 17:33
Co czwarty kilometr autostrady albo drogi szybkiego ruchu w Polsce buduje firma Budimex, mówi w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki członek zarządu firmy Budimex, Cezary Mączka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybciej z Wrocławia do Poznania. Nowy fragment trasy S5 otwarty

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 11:55
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otworzył nowy, 50-kilometrowy odcinek trasy S5 w Wielkopolsce. Dzięki temu czas przejazdu między tymi miastami skróci się o około pół godziny. - Polskie drogi muszą być bezpieczne i doprowadzimy do tego. Wreszcie tworzymy przejezdny, przewidywalny i bezpieczny ruszt drogowy na terenie naszego kraju - mówił minister w czasie uroczystości w okolicach Kościana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótszy czas podróży między Warszawą, Kielcami i Krakowem. Ważny odcinek S7 gotowy

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 15:20
Prawie pięć miesięcy przed terminem kontraktowym, została udostępniona do ruchu droga ekspresowa S7 między granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną. Długość odcinka wynosi 7,6 km.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybciej z Warszawy do Lublina. Otwarto nowy odcinek drogi S17

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 12:10
Minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin otworzył nowy 13-kilometrowy odcinek drogi S17 między Kołbielą a obwodnicą Garwolina na Mazowszu. Oddany do użytku odcinek pozwoli na szybszą podróż z Warszawy na Lubelszczyznę, a kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 155 kilometrów dwujezdniowej trasy do końca obwodnicy Piask.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowcy ominą Częstochowę obwodnicą. Otwarto fragment autostrady A1

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 15:40
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ciąg A1 to kręgosłup komunikacyjny Polski. Szef rządu mówił o tym podczas uroczystości otwarcia autostradowej obwodnicy Częstochowy. Do użytku oddano odcinek A1 między węzłami Częstochowa Północ a Częstochowa Blachownia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 11:41
2019 rok przyniósł dla kierowców ważne zmiany, a podróżowanie po naszym kraju stało się szybsze i wygodniejsze. To dzięki otwarciu nowych fragmentów kluczowych dróg. Kierowcy pojechali m.in. nowymi odcinkami zakopianki, do ich dyspozycji oddana też została obwodnica Częstochowy na autostradzie A1.
rozwiń zwiń